امروز ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۳

اعلام آماده باش فرماندار به دستگاه های خدماتی و امدادی شوشتر در پی پیش بینی بارندگی

jonoobfardanews.ir
فرماندار شوشتر گفت: برای روزهای آینده بارندگی کم سابقه‌ای در شهرستان و به صورت نقطه‌ای در شهر شوشتر پیش‌بینی شده که در این خصوص تمام دستگاه‌های امدادی و خدماتی باید در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

به گزارش جنوب فردا، مهندس حسین پنبه‌دانه‌پور صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار کرد: میزان بارشی که همراه با باد و تگرگ از سوی سازمان هواشناسی اعلام شده از میانگین ۱۰ ساله گذشته بیشتر خواهد بود به طوری که حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیمتر پیش‌بینی شده و این در واقع یک هشدار و اعلام نیاز به آمادگی کامل است.
وی با اشاره به بافت شهر شوشتر افزود: در شهر شوشتر امکان اینکه برای زمان کوتاهی سیلاب رخ داده و تخلیه شود وجود دارد، اما با توجه به مدل شهر، اگر آبگرفتگی طولانی مدتی رخ دهد پذیرفتنی نبوده و نشان دهنده قصور از سوی دستگاه‌های مربوطه است.
او با تاکید بر توجه به منطقه مسکن مهر در شهر شوشتر خاطرنشان کرد: شهرداری حتما باید اقداماتی برای جلوگیری از آبگرفتگی در مسکن مهر اتخاذ کند.
رئیس ستاد پیشگیری و فرماندهی بحران شهرستان شوشتر با اعلام آماده‌باش صد درصدی به دستگاه‌های امدادی و خدماتی عنوان کرد: ادارات آب، برق، گاز و شهرداری‌ها خصوصاً شهرداری شوشتر از روز جمعه تا اطلاع ثانوی در آماده‌باش کامل خواهند بود.
مهندس پنبه‌دانه‌پور گفت: ادارات جهاد کشاورزی و امور عشایر هم باید به کشاورزان عزیز و عشایر غیور وضعیت را اعلام کرده و اطلاع دهند.
گفتنی است، روز شنبه تا پایان روز یکشنبه سامانه بارشی قابل توجهی به صورت نقطه‌ای در شهر شوشتر پیش‌بینی شده است.

شوشتر-خبرنگار مریم جلودارپور

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=25323

همرسانی کنید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image