رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد:

افزایش ۲۷ میلیون تنی محصولات کشاورزی خوزستان با اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری

jonoobfardanews.ir
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری تولید محصولات کشاورزی را در استان به 27 میلیون تن می رساند.

به گزارش خبرنگار جنوب فردا، خدارحم امیری‌زاده، در جلسه شورای کشاورزی رامهرمز اظهار کرد: رامهرمز و رامشیر به دلیل وجود اراضی مرغوب، کشاورزان با تجربه و تنوع محصولات کشاورزی از پتانسیل بالایی در بخش کشاورزی برخوردار هستند.

وی با بیان این که پایه و اساس معیشت و اقتصاد مردم در این شهرستان‌ها بر محور کشاورزی است، افزود:رامهرمز و رامشیر از شهرستان‌های تراز اول کشاورزی استان محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به پتانسیل تولید کالاهای اساسی در کشور و به خصوص در استان به عنوان پهناورترین جلگه کشاورزی کشور یاد آور شد: در حال حاضر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بیش از ۵۰۰ هزار هکتار جزو شبکه های مدرن و ۵۰۰ هزار هکتار نیز به شبکه های نیمه مدرن مجهز هستند.

امیری زاده با اشاره به اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در استان ، گفت: پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح و در افق ۱۴۰۴ ضمن ایجاد اشتغال برای ۱۳۰ هزار نفر، بیش از ۹ میلیون تن نیز به تولید انواع محصولات کشاورزی در استان افزوده شده و تولید در استان به ۲۷ میلیون تن در سال ارتقاء یابد.
وی با تأکید بر افزایش تولید با توجه به افزایش جمعیت ، افزود: برای دستیابی به افزایش تولید به برنامه‌ریزی، امکانات، ابزار و آموزش شیوه‌های نوین کشاورزی و دانش روز دنیا نیاز داریم که در این راستا سیاست سازمان جهاد کشاورزی برای رسیدن به این مهم، افزایش تولید در واحد سطح است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این که آموزش اولویت نخست ما است، گفت: این مقوله در بخش کشاورزی یک سرمایه محسوب می‌شود چرا که کشاورزی جزء محدود صنایعی است که به جهت وجود منابع اولیه آن از جمله آب و خاک در کشور، فشارها، تحریم‌ها و تهدیدها نمی‌تواند بر آن تاثیرگذار باشد.

امیری زاده دستیابی به افزایش تولید را برابر با کاهش واردات و افزایش صادرات برشمرد و گفت: برای تحقق این مهم باید ضمن آسیب‌شناسی و شناسایی موانع و مشکلات برای رفع این مشکلات راهکار ارائه داده و تلاش کنیم.

وی با تأکید بر دستیابی به خودکفایی پایدار، یادآور شد: کشاورزی محور استقلال است و کشوری می‌تواند ادعای استقلال داشته باشد که از نظر کشاورزی و کالاهای اساسی وابسته نباشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود: کشاورزی را سرلوحه همه فعالیت‌های کشور و وظیفه ما در بخش کشاورزی، تامین امنیت غذایی کشور بوده که وظیفه‌ای بسیار سنگین و مهم است.

امیری زاده با اشاره به ارزآوری با تولید محصولات کشاورزی گفت: در شرایط کنونی تولید برای کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما باید برای دفاع از مرزهای تولید و رسیدن به امنیت غذایی تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار جنوب فردا در این جلسه مشکلات شهرستان‌های رامهرمز و رامشیر در بخش‌های مختلف مطرح شد و تثبیت نهر حکمی، راه اندازی سیفون جوبجی، اصلاح مشکلات ناحیه ۱ و ۲ طرح مقام معظم رهبری، تامین آب کشت‌های تابستانه، تمدید تسهیلات دامداران و کشاورزان و کمک به سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی سردخانه و اخذ مجوزهای لازم از جمله مصوبات این جلسه بود..

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=23606

همرسانی کنید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image