امروز ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۴

امام جمعه اهواز؛ اعتراضات مردم سنجیده بود

jonoobfardanews.ir

به گزارشماه نیوز، آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری، امام جمعه اهواز، در خطبه های نمازجمعه این هفته گفت: دولت برای رفع مشکلات پیش آمده در خوزستان به خصوص شهرستان اهواز تمامی امکانات خود را بکار گرفته و امید است بزودی مشکلات شهرستان اهواز برطرف شود.

وی اظهار کرد: درهفته های اخیر در خوزستان و بخصوص در شهرستان اهواز شاهد اتفاقاتی بوده و هستیم که به شدت مردم این شهر را با مشکل مواجه کرده است.
آیت الله موسوی جزایری افزود: اگرچه در گذشته نیز قطعی آب و برق در این شهرستان وجود داشت اما این قطعی طولانی مدت و بدون اطلاع قبلی مشکلات فراوانی را برای شهروندان ایجاد کرد.
خطیب نمازجمعه اهواز خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که مردم از آن گله مندند بی اطلاعی از دلیل قطعی آب و برق بود که همه را نگران کرد.
نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: این مسائل صبر مردم این شهرستان را لبریز کرده و آن ها از طریق صدا و سیما، فضاهای مجازی و تجمع در روزهای اخیر اعتراض خود را نشان دادند اما جای قدردانی دارد که این اعتراض ها و تجمع ها که حق طبیعی مردم است به صورت کاملا سالم برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: مردم خوزستان و بخصوص شهرستان اهواز با رشد فکری و بلوغ سیاسی در روزهای اخیز اعتراض خود را به مسئولان نشان داده و شعارها و حرکت ها نیز سنجیده و مناسب و توام با اخلاق اسلامی بود.
خطیب نماز جمعه اهواز اذعان داشت: یکی از کارهای ارزشمندی که در این تجمع ها انجام شد بستن راه نفوذ دشمنان خارجی و سود جو بود چرا که دشمنان نظام همراه در صددند تا از این طریق به نظام و انقلاب آسیب وارد کنند.
وی اظهار کرد: باتوجه به شرایط نامناسبی که در این شهرستان برای مردم ایجاد شده بود، دولت خدمتگذار از ابتدای این اتفاقات به دنبال راهی برای رفع مشکلات پیش آمده بود که اولین اقدام وزارت نیرو شناسایی منشا قطعی برق بود که خوشبختانه به سرعت دلیل اصلی آن مشخص و یک گروه ۵۰۰ نفره متخصص از سراسر کشور برای شستشوی پست های برق به اهواز اعزام شدند.
آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری بیان داشت: وزیر نیرو نیز با حضور در این شهرستان از نزدیک اقدامات عملیاتی را برای شستشوی پست های برق را کنترل کرده و وعده داده ظرف مدت ۱۵ تا ۱۸ روز بخش اعظمی از این پست ها شستشو شوند.
وی اذعان کرد: همچنین وزیر جهاد کشاورزی نیز با حضور در خوزستان به همراه سایر مسئولان مربوطه از کانون های ریزگردها در منطقه شرق استان بازدید کرد و بلافاصله دستور مالچ پاشی و نهال کاری ۵۰ هکتار از این کانون ها را صادر کرد.
خطیب نمازجمعه اهوازهمچنین از حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد و گفت: جا دارد از ملت شریف ایران و بخصوص مردم ولایتمدار خوزستان برای حضور حماسی خود در روز ۲۲ بهمن قدردانی کنیم.
وی حضور مردم در این صحنه حماسی را نشانه پایداری ملت برشمرد و افزود: ملت شریف ایران در این روز حماسه دیگری آفرید که بازهم تمام تحلیلگران دنیا از درک آن عاجز بودند.

آیت الله موسوی جزایری همچنین به برگزاری مراسم چهلمین روز رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در اهواز اشاره داشت و اظهار کرد: این مجاهد عالی قدر همواره در صحنه های انقلاب حضوری برجسته و فعال داشته و این مراسم نیز برای گرامیداشت یاد و خاطره این روحانی بزرگ ، با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=11088

همرسانی کنید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image