امروز ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۱

شناسه خبر:

ایمنی واکسن آنفلوانزا ۶ ماه است/ ممنوعیت استفاده برای کودکان زیرشش ماه

jonoobfardanews.ir
رئیس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران با اشاره به جو التهابی موجود مبنی بر دریافت واکسن آنفلوانزا گفت: بر خلاف تصور عموم مردم ،واکسن آنفلوانزا حداکثر ۶۰ درصد ایمنی ایجاده کرده و از بدن در برابر ویروس کرونا محافظت نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری جنوب فردا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی رئیس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران با اشاره به جو التهابی موجود مبنی بر دریافت واکسن آنفلوانزا گفت: بر خلاف تصور عموم مردم ،واکسن آنفلوانزا حداکثر ۶۰ درصد ایمنی ایجاده کرده و از بدن در برابر ویروس کرونا محافظت نمی کند.

دکتر محمد وجگانی رئیس انجمن ایمونولوژی وآلرژی ایران در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که گاهی اوقات برخی از سویه های ویروس آنفلوانزا سبب مخاطرات جهانی می شود؛ اظهار کرد: گاهی اوقات نیز تغییراتی در آنتی ژن های این ویروس مشاهده شده که از آخرین ویروسهای مخاطره آمیز برای جوامع واکسن تهیه می شود.

وی افزود: با شروع فصل سرما و افزایش احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی و بیماری های عفونی -ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا ؛تجویز این واکسن توصیه می شود.

استاد ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص میزان ایمنی واکسن آنفلوانزا بیان کرد: این واکسن توسط شرکت ها و کشورهای مختلف تهیه می شود که بین ۲۹ تا حداکثر ۶۰ درصد ایمنی ایجاد می کند یعنی در بهترین شرایط ۴۰ درصد افرادی که واکسن دریافت می کنند؛ایمن نمی شوند.

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=24285

همرسانی کنید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image