امروز ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۵

باکس زباله به خیابان ذوالفقار ۹۲ آبادان رسید

jonoobfardanews.ir

در پی اعلام خبری مبنی بر عدم وجود باکس زباله در خیابان ذوالفقار ۹۲ و درخواست اهالی محترم این خیابان جهت اختصاص آن در فضای مجازی ، مطلع شدیم که باکس زباله به این خیابان اختصاص داده شده است .

 

از چند و چون این که چه کسی توانسته است این درخواست را عملی و اجرایی نماید اطلاعی در دست نیست ، اما مسئله قابل تأمل این است که چرا علیرغم مکاتبات و پیگیری‌های ۶ ماهه و گاها طولانی‌تر مردم با ادارات و سازمان های شهرستان ، درخواست آنان به نتیجه نرسیده و کارکنان محترم ادارات و سازمان ها کماکان امور مردم را به روزهای آینده موکول می‌کنند ، اما مسئله‌ای که در فضای مجازی مطرح شده بود ، در کمتر از ۲۴ ساعت اجرایی شده است ؟؟؟!!!

 

اینجا مسئله تنها درخواست و دریافت یک باکس زباله نیست ، بلکه چگونگی مطالبه‌گری و به نتیجه رساندن این مسئله مهم است . قطعاً مطالبه گرانی که در پی درخواست اهالی شریف ذوالفقار ۹۲ ، اقدام به پیگیری این موضوع نمودند مطالبه گرانی حقیقی هستند که بدون هرگونه تمسخر ، حاشیه پراکنی ، حزب گرایی ، جناح بازی و غیره درخواست مردم را ولو همانقدر کوچک و به اندازه یک باکس زباله ، مورد اهمیت دانسته و به دنبال اجرایی شدن آن تلاش کرده‌اند .

 

 

مطالبات مردمی همیشه نباید در سطح کلان باشد که آن را در اولویت قرار داده و به دنبال حل و فصل آنها رفت ، گاهی همین خواسته های کوچک مردم در صورت عدم رسیدگی ، تبعات جبران‌ناپذیری در پی دارد ، از جمله در این مورد که اگر مطالبه گران جهت دریافت باکس زباله اقدام نمی‌کردند ، اهالی این خیابان با تجمع زباله ها با مشکلاتی از قبیل مسائل بهداشتی ، تجمع سگ های ولگرد و … مواجه می شدند .

 

 

متاسفانه عده ای فضای مجازی را تنها برای سیاسی بازی ، جناح گرایی ، حمایت های غیر منطقی و … مورد استفاده قرار می دهند ، حال آنکه این فضا فرصتی مغتنم برای رسیدگی به مشکلات مردم می باشد و اگر به درستی از آن بهره ببریم ، می توانیم آبادانی آباد داشته باشیم .

 

مطابق با سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند : ((فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد . اسمش فضای مجازی است اما واقعاً حقیقی است )) ، به خوبی می توان اهمیت این مسئله را در حل مشکلات و مسائل مردم و جامعه درک کرد .

 

فضای مجازی یکی از بهترین فرصت هایی است که در دست مطالبه گران می باشد ، البته اگر به درستی از آن استفاده کنند نه آنکه به بهانه مطالبه مردم اذهان را به سمت دیگری سوق بدهند و عوام فریبی کنند .

 

 

مطالبه گران حقیقی در کردار ، اعمال و رفتار خود راستین هستند و مردم نیز به خوبی آن را تمیز می دهند . روز گذشته در پی این درخواست یکی از اعضای محترم گروه به نام آقای چراغی ، اعلام کردند که شهرداری با کمبود بودجه مواجه است و در حال خریداری باکسهای زباله است ، مطالبه گران آبادان که همواره در پی مطالبه‌گری خود روش‌هایی را نیز جهت حصول نتیجه ارائه می‌دادند ، در این مورد نیز طرحی را ارائه دادند . مبنی بر اینکه شهرداری از طریق مدیریت پسماند شهری ( روزانه سود زیادی از طریق بازیافت پسماند جامد جمع آوری شده از سطح شهرستان ، عاید مدیریت پسماند شهری می شود ) اقدام به خرید باکس زباله نماید تا در هنگام کمبود و کسری بودجه نیز بتوانند خدمات را به موقع به همشهریان ارائه دهد .

 

این ایده یکی از فراوان ایده ها و نوآوری هایی است که مطالبه گران بزرگوار جهت مطالبات مطرح شده از سوی مردم به مسئولین ارائه داده اند ، جای تقدیر دارد اگر مسئولین محترم شهرستان کمی بیشتر با مطالبه‌گران دلسوز این شهر هم اندیشی کرده ، طرح ها و ایده های آنان را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند ، پس از امکان سنجی آنها را اجرایی نمایند .

 

به این امید که بتوان با همکاری سالم میان مردم و مسئولین تمامی مشکلات شهرستان را حل کنیم در پایان عرض می‌کنم باکس زباله ذوالفقار ۹۲ رسید .

 

 

به قلم : / آیات فاطمی اصل – ۲۵ دی ماه ۱۳۹۹

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=26620

همرسانی کنید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image