حل مشکل تامین مواد اولیه شرکت گروه ملی صنعتی فولاد

jonoobfardanews.ir
استاندار خوزستان گفت : از شرکت فولاد خوزستان خواسته شده تا به همکاری خود با گروه ملی صنعتی فولاد ایران به صورت مستمر ادامه دهد و بدهی گروه ملی به صورت اقساط پرداخت گردد.

به گزارش جنوب فردا شریعتی استاندار خوزستان در جلسه بررسی و حل مشکلات کارخانجات فولادی استان از توقف تامین مواد اولیه گروه ملی صنعتی فولاد ایران بخاطر بدهی به شرکت فولاد اشاره‌کرد و گفت: با مذاکراتی که انجام شد، قرار است بدهی‌  شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران به فولاد خوزستان تقسیط و تامین مواد اولیه مجدد آغاز شود.

وی یادآورشد: از شرکت فولاد خوزستان خواسته شده تا به همکاری خود با گروه ملی صنعتی فولاد ایران به صورت مستمر ادامه دهد.

استاندار خوزستان تاکیدکرد: با وجود بدهی‌های ثبت شده، تامین مواد اولیه مورد نیاز گروه ملی، شرایط تولید در این کارخانه را تداوم می‌بخشد.

بر اساس این گزارش، گروه صنعتی فولاد ایران در طول سال‌های گذشته با مشکلات جدی در زمینه خطوط تولید، تامین مواد اولیه و قطعات یدکی روبه‌رو بود اما با این وجود این شرکت در خرداد امسال موفق به ثبت رکورد بی سابقه تولید به میزان ۵۵ هزار و ۱۱۰ تن شد.

دی ماه سال ۹۷ پس از ۳۱۸ روز توقف، کارخانه نورد تیرآهن گروه ملی فولاد وارد مدار تولید شد که تا پیش از آن شاهد اعتراض های گسترده کارگری بود.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال ۱۳۴۲ به عنوان نخستین کارخانه نورد فولاد کشور در اهواز تاسیس شد و در سال ۱۳۸۸ با هدف خصوصی سازی به یکی از شرکت‌های زیر مجموعه امیرمنصور آریا واگذار شد ولی با کشف اختلاس ۳۰ هزار میلیارد ریالی و ارتباط آن با ۲ بانک بزرگ کشور در سال ۱۳۹۰ مدیریت آن به طور موقت در اختیار دادگستری قرار گرفت و درنهایت در اسفند ۱۳۹۵ به بانک ملی واگذار شد.

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=23384

همرسانی کنید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image