رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان:

سهم ۲۵ هزار هکتاری شادگان و آبادان از نخیلات کشور، دامداری در شادگان صنعتی می شود

jonoobfardanews.ir
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: بیش از 25 هزار هکتار از نخیلات کشور در شهرستان‌های آبادان و شادگان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار جنوب فردا، خدارحم امیری زاده در جلسه‌ بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان شادگان اظهار کرد: باغبانی، نخیلات و دامداری ۳ بُعد مهم بخش کشاورزی شهرستان شادگان است و گستردگی این ابعاد نشان از فعالیت گسترده مردم این منطقه در بخش کشاورزی دارد.

وی با بیان این که نخیلات شادگان شناسنامه وجودی این شهرستان هستند،افزود: معیشت و اقتصاد مردم این منطقه در گرو همین نخلستان‌ها است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به وجود بیش از ۲۵ هزار هکتار از نخیلات کشور در شهرستان‌های آبادان و شادگان ، تصریح کرد: یکی از ضروری‌ترین و مهمترین نهاده‌ها برای کشت و به ثمر نشستن نخل آب است و کمبود آب و عدم تامین به موقع آن می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به بهره‌برداران و نخل‌داران این منطقه وارد کند.

زندگی شادگانی ها به نخل گره خورده است، اراضی مرغوب ۴۰ هزار هکتاری شادگان برای کشاورزی و کاشت نخل

امیری زاده با تأکید بر پیگیری و حل مشکلات نخیلات شادگان، گفت: معیشت و منبع درآمد خانوارهای این منطقه در گرو همین نخیلات است، در این راستا ما به عنوان متولیان بخش کشاورزی استان در این زمینه مسئولیت سنگینی را بر عهده داریم.

وی با اشاره به اهمیت مقوله زراعت در شهرستان شادگان گفت: شادگان با دارا بودن بیش از ۴۰ هزار هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی پتانسیل و توانایی بسیار بالایی در این زمینه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به اهمیت دامداری در شهرستان شادگان اشاره کرد و افزود: دامداری و به خصوص گاومیشداری در این منطقه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و از شاخص‌های مهم این شهرستان محسوب می‌شود.

امیری زاده گفت: راه‌اندازی طرح‌هایی از جمله طرح گاومیشداری صنعتی در شهرستان شادگان باید پیگیری شود تا از این طریق شاهد رونق و رشد دامداری و بخصوص گاومیشداری در این شهرستان باشیم.

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=23591

همرسانی کنید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image