امروز ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۱

شناسه خبر:

شانتاژگری را به روشنگری مبدل سازید

jonoobfardanews.ir

زمان زیادی تا آغاز برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا باقی نمانده است و کافی است سری به فضای مجازی بزنید تا ببینید برخی بسیار زودهنگام تبلیغات خود را آغاز نمودند ‌ .

 

حمایت جریان ها و احزاب سیاسی از کاندیداهای احتمالی امری جدید و عجیب نبوده ، اما آن چیزی که عجیب است نحوه این تبلیغات و تفکر پشت آنهاست .

 

تفکری که بسیار ساده انگارانه ، مردم فهیم شهرستان آبادان را به دور از هرگونه دانش سیاسی قلمداد کرده و با تبلیغات فریبکارانه سعی در گمراهی مردم دارند ، حال این که اینگونه نیست .

 

مردم ما با بصیرت و هوش اجتماعی و سیاسی سرشار خود فریب آنان را نخورده و خود برای شهرشان تصمیم می گیرند .

 

روی صحبت من با احزاب ، گروه‌ها ، جناح‌ها ، لیدرهای تبلیغاتی و هر آن که در این امر دخیل است می‌باشد ، از آنها می‌خواهیم دست از طمع کاری ، فریبکاری ، ایجاد تشویش ، تفرقه‌افکنی، …. بردارند .

 

برای یک ایرانی و یک آبادانی شایسته نیست منافع مردم و شهر را فدای امیال و اهداف شخصی خود کند .

 

رشد قارچ‌گونه صفحات و کانال های مجازی در حمایت و یا تخریب افراد مصداق این امر است . همگی شما در برابر آینده این شهر و مردم مسئول هستید . وجدان را سرلوحه فعالیت ها و امور خود قرار دهید ، قدرت و ثروت را بر توسعه و آبادانی شهر و رفاه مردم ارجح ندانید .

 

مردمی که بیشترین فداکاری را برای کشور و نظام انجام داده‌اند سزاوار این بی اخلاقیها نیستند .

 

ما مخالف تبلیغات از نوع بنر ، برنامه های فرهنگی ، تبلیغات مجازی و …. نیستیم ، اما این تبلیغات نباید به گونه ای باشد که حرمت شخصی را مورد هدف قرار دهد .

 

از شانتاژ در روند تبلیغات انتخابات اکیدا اجتناب کنید . فرد شانتاژ کننده، اغلب به درجه و انواعی از اختلالات اخلاقی و روانی گرفتار است که این نیز مسأله‌ای عارضی است و معلول شرایط نامطلوب زیستی، تربیتی، بهداشتی و اجتماعی (اقتصادی، سیاسی، فرهنگی) می‌باشد.

 

می‌توان به شانتاژ با رویکردهای مختلف نگاه کرد؛ مثل رویکرد سیاسی، که نوعی باج‌گیری است که از شخص یا جمعیتی مانند فرد و حزب و دسته گرفته می­شود.

 

همگی ما در برابر یکدیگر مسئولیت داریم ، اخلاق را نبایستی زیر پا گذاشت . نبایستی با بازی‌های سیاسی در میان نمایندگان بومی اختلاف و تفرقه ایجاد کرد . به جای این گونه اعمال بایستی مطالبه‌گری را بیاموزیم ، یادبگیریم از نمایندگان شرح عملکرد و بیلان کاری طلب کنیم . اجازه ندهیم منابع و سرمایه‌های این شهر صرف قدرت طلبی و ثروت اندوزی عده‌ای معلوم الحال شود .

 

لیدرهای انتخاباتی که در هر دوره انتخاباتی صرف نظر از نوع انتخابات ، اقدام به خرید رای مردم می‌کنند ، شایسته نیست با این اعمال خلاف اخلاق و عرف جامعه ، مردم را از انتخابات و صندوق‌های رای دلزده کنند .

 

آنچه در انتخابات مهم است دانش ، توانایی ، صلاحیت ، مشروعیت ، … فرد کاندیدا است ، نه میزان ثروت و قدرت او در جمع آوری غیرحرفه‌ای آراء .

 

فردی را به مردم معرفی کنید که از مسئولیت پذیری او اطمینان دارید ، مردم ما از وعده‌های انتخاباتی دلسرد شده اند و این دوره منتظر عمل هستند . اجازه ندهید دوران مشکلات و مصائب این شهر و مردم باز هم به درازا بیانجامد .

 

با اجرای سالم تبلیغات زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنید ، این روزها وعده های توخالی فراوانی از سوی کاندیداهای احتمالی به مردم داده می‌شود که بسیاری از آن وعده ها به هیچ وجه در حیطه کاری و مسئولیت نماینده نیست و تنها مکری برای فریب مردم است. اجازه ندهید عده‌ای محدود از مردم که توان تحلیل سیاسی پایینی دارند فریب این گونه بازی ها را بخورند .

 

تبلیغات انتخاباتی در تمام ادوار در معرض لغزش های فراوانی قرار داشته است ، آنچه مهم است این است که اجازه ندهید منافع شخصی شما را به اعمالی وادار سازد که ناچار باشید وجدان و اخلاق را فدای آن کنید . شیوه های صحیح انتخاباتی را در پیش بگیرید و به گونه‌ای عمل کنید که شیوه تبلیغاتی و اقدامات تبلیغاتی در نظام اسلامی کشورمان ، به الگویی خوب و مناسب برای تبلیغات تبدیل شود نه آنکه با پیروی از شیوه های ناسالم غربی ، کشور خود را دچار گرفتاری هایی از سنخ نظام ناسالم تبلیغاتی غربی نماییم .

 

آیات فاطمی اصل

 

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=26412

همرسانی کنید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image