شناسه خبر:

مسئول محیط زیست و سلامت غذا جهاد کشاورزی خوزستان:

صادرات ۴۳۴ برند کشاورزی از خوزستان، ۵ محصول کشاورزی خوزستان گواهی ارگانیک گرفتند

jonoobfardanews.ir
مسئول محیط زیست و سلامت غذا گفت: از سال ۹۰ تاکنون ۴۳۴ برند صادر شده از خوزستان صادر شده است.

ژاله کریمی نژاد در گفتگو با خبرنگار جنوب فردا اظهار کرد: تولید محصول گواهی شده، توسعه کشاورزی ارگانیک و محصولات طبیعی از رویکردهای طرح ارتقا سلامت است.

وی افزود: محصولات گواهی شده محصولاتی هستند که تولید آنها بر اساس عدم مصرف و یا استفاده مجاز نهاده های شیمیایی مطابق توصیه های علمی انجام می شود .

مشاور رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و مسئول محیط زیست و سلامت غذا با اشاره به صادرات ۴۳۴ برند صادر شده از سال ۹۰ تاکنون در استان تصریح کرد: در حال حاضر در تولید محصولات گواهی شده مشکلی وجود ندارد و بیشترین مشکل مربوط به فرهنگ سازی و بازاریابی است.

کریمی نژاد گفت: ۵ محصول منتخب پرتقال، خیار بوته ای،خیار گلخانه ای،گوجه فرنگی بوته ای و گوجه فرنگی گلخانه ای در دبیرخانه کار گروه سلامت به عنوان محصولات گواهی شده استان مصوب شدند‌.

وی با بیان این که خوزستان در مدیریت تلفیقی آفات مقام نخست را به خود اختصاص داده است، افزود :یک سوم محصولات کشاورزی استان به صورت تلفیقی تولید می شود.
مشاور رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و مسئول محیط زیست و سلامت غذا گفت: در حال حاضر در تولید محصولات گواهی شده مشکلی وجود ندارد و بیشترین مشکل مربوط به فرهنگ سازی و بازاریابی است.

کریمی نژاد یادآور شد : با توجه به تعریف امنیت غذایی لازم است غذا برای همه افراد در همه زمان ها در دسترس بوده و از نظر اقتصادی ،افراد امکان تهیه غذای کافی،سالم و مغذی را برای رفع نیازهای تغذیه ای و ترجیح یک غذا به غذای دیگر به منظور داشتن یک زندگی فعال و تندرست داشته باشند بنابراین امنیت غذایی در گرو استاندارسازی فرآیند تولید محصولات کشاورزی است.

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=23584

همرسانی کنید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image