امروز ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۹

شناسه خبر:

مطالبه گری را برای حفظ منافع عامه مردم وارد جناح خاصی نکنید

jonoobfardanews.ir

به گزارش پایگاه خبری جنوب فردا سرکار خانم آیات فاطمی اصل در یاداشت خود نوشت : دنیا در تمامی ایام تاریخ ، شاهد اتفاقات گوناگونی بوده است که بسیاری از آنها از ذهن پاک شده است اما یکی از اتفاقاتی که به لطف خداوند تا کنون ماندگار بوده است و روز به روز مصادیق بیشتری از برکات آن ظاهر می شود پیروزی انقلاب اسلامی می باشد .

 

انقلاب اسلامی ایران را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین و اثرگذارترین انقلاب های چند قرن اخیر در جهان دانست ، انقلابی که موجب حفظ اقتدار و استقلال و عزت تمام مردم شده است .

 

حال سوال این است در این میان وظیفه ملت ایران چیست ؟ پاسخ این است که مردم باید با حفظ اعتدال به طور معقول و منطقی از انقلاب و رهبری دفاع کنند و پشتیبان ولایت فقیه بوده و خطرات و آسیب هایی که انقلاب و نظام را تهدید می‌کند شناسایی کرده و مقابل آن بایستند .

 

یکی از این آسیب ها جناح گرایی و ایجاد تفرقه میان مردم است . جناح گرایی آسیبی جدی برای منافع ملی است . جناح گرایی و افراط گرایی در حمایت از جناح یا حزبی خاص در هر صورتی مضر است و پیامدهای جبران ناپذیری برای جامعه در پی دارد .

 

آنچه که به صلاح کشور است و باعث وحدت ملی خواهد شد اعتدال و دوری از افراط و تفریط است. وقتی مردم را به میان بازی جناحی خود می کشانید ، جامعه را تکه تکه کرده و انسجام آن را از بین می برید و اینگونه است که گاهی اختلاف‌نظرها ، به دشمنی تبدیل خواهد شد .

 

جناح گرایی را به بهانه کمک به مردم و حل مشکلات جامعه مشروعیت می‌بخشید ، حال آنکه مردم ما سواد سیاسی بالایی دارند و فریب این بازی‌های جاهلانه را نمی‌خورند . اگر واقعاً دغدغه مردم را در سر دارید بهتر است راه‌های دیگری را انتخاب کنید .

 

مقام معظم رهبری می فرمایند : یک توفیق بزرگ برای هر کسی توفیق خدمت است ، از نظر خداوند خدمت به انسان ها فی نفسه یک ارزش و یک حسنه است .

 

یکی از راههای خدمت به مردم، مطالبه گری است . مطالبه گری در مفهوم عام آن به معنای خواستن یک حق و تلاش و پیگیری جهت رسیدن به آن حق است .

 

مطالبه‌گری هیچگاه به معنای اغتشاش ، آشوب ، فتنه ، تفرقه ااندازی و …. نیست ، بلکه از حقوق مدنی و اجتماعی انسان هاست. حال بهتر نیست جناح گرایان به جای بازی‌های سیاسی و بزرگنمایی های افراطی و دروغین در جامعه خصوصاً در فضاهای مجازی ، مطالبه‌گری را پیشه کنند ؟؟!!!

 

مردم ما خصوصاً مردم فهیم شهرستان آبادان با بازی‌های سیاسی به خوبی آشنا بوده و فریب نخواهند خورد و کاملاً آگاهانه عملکرد خوب و بد را ارزیابی می کنند . اما متاسفانه ضعف اصلی در مسئله مطالبه‌گری این است که در جوامع جهان سوم و در حال توسعه ، نگاه به مسائل و منافع عمومی نبوده و منافع شخصی است که در راس هرم قرار می گیرد .

 

مقام معظم رهبری در این باره بیان نمودند : نگذارید پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری بر زمین بیفتد .

 

پیرو بیانات مقام رهبری ، ذکر این نکته ضروری است که شهرستان آبادان با مردم شریف و غیورش ، نباید جولانگاه عده ای فرصت طلب و سودجو باشد که تنها به فکر مقاصد و منافع شخصی خود هستند .

 

اگر جناح گرایی ها و سیاسی بازی ها دردی از مردم دوا می‌کرد ، اکنون شاهد درخواست عاجزانه مردم برای برخورداری از کمترین حقوق شهروندی نبودیم . چرا در شهری که امنیت حال حاضر کشور مدیون رشادت غیور مردان و غیور زنانش است ، مردم برای داشتن یک باکس زباله در محله و خیابان خود بایستی نامه‌نگاری کنند ؟! آیا پسندیده است مردمی که همیشه پای کشور و انقلاب و رهبری ایستاده‌اند برای چنین موارد پیش پا افتاده ای درخواست مکتوب بدهند ؟!

 

چرا برخی از شما که اهل قلم هستید و ادعای صاحب نظری دارید و در هر مسئله ای قلم به دست می گیرید ، به حاشیه سازی ها دامن می‌زنید ؟ چرا حقایق را با دروغ های بزرگ و پوشالی می پوشانید ؟

 

فضای مجازی فرصتی جهت شکوفایی فرصت هاست نه محلی برای ایجاد تهدید علیه منافع جامعه . موضع گیری ها ، قضاوت ها ، ارزیابی ها ، تایید ها و … همگی مسائلی هستند که خود مردم بایستی درباره آنها تصمیم بگیرند ، با هویت سازی های دروغین مردم را از حقیقت دور نسازید .

 

مطالبه گری تکلیفی اجتماعی برای همه است ، اهل قلم در هر زمینه ابتدا در حوزه خود مطالبه‌گر باشند تا با تجمیع این رویکرد ، جامعه سامان یافته داشته باشیم.

 

امید است کمی در رفتار و اعمال خود بازنگری کنید و مسائل مهم و حیاتی را اولویت خود قرار دهید . برای حفظ نظام و کشور ، لازم است همگی دست به دست یکدیگر بدهیم و از آرمانهای انقلاب محافظت کرده و پیرو خط ولایت فقیه باشیم ، تا بتوان جامعه ای سالم و پویا داشته و به دشمنان اجازه هیچگونه نفوذی ندهیم .

 

به قلم : آیات فاطمی اصل / ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=26585

همرسانی کنید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image