سرپرست معاونت بهداشت خوزستان:

وضعیت هشدار کرونا به مویی بند است، وقتی کرونا به کوچه علی چپ می زند

jonoobfardanews.ir
رییس مرکز بهداشت خوزستان‌گفت :وضعیت کرونا در خوزستان به مویی بند است.

به گزارش خبرنگار جنوب فردا، سید محمد علوی که به برنامه تلویزیونی «سلامت خونه» سیمای خوزستان رفته بود ، گفتکرونا بسیار زیرک است؛ به دلیل اینکه مردم هوشیار شده‌اند و راه کنترل را یاد گرفته‌اند، کرونا عقب‌نشینی کرده است.

به گفته وی تلاش کادر بهداشت و درمان، مشارکت مردم و همکاری سازمان‌های مختلف، در دو سه هفته اخیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، موارد بستری بیماران در بیمارستان‌ها و مراجعه به مراکز خدمات ۱۶ ساعته را به میزان زیادی کاهش داده و به کمتر از ۳۰ درصد رسانده است. یعنی به شرایط قبل از آغاز پیک بیماری رسیده‌ایم.

سرپرست معاونت بهداشت خوزستان وضعیت خوزستان را، هشداردهنده و شکننده توصیف کرد و گفت: ممکن است هر لحظه وارد پیک بعدی شویم.

علوی گفت: با این حال، کرونا برای اذیت کردن ما ترفندهای زیادی دارد و نباید گول آن را بخوریم.

وی افزود: زمانی که کرونا عقب‌نشینی می‌کند درصدد این است که توجه ما را به طرف دیگری معطوف کند و ما را به حاشیه بکشاند تا فراموش شود و ترس هدف‌دار، به بی‌خیالی و بی‌توجهی تبدیل شود.

سرپرست معاونت بهداشت خوزستان وضعیت خوزستان با تأکید بر توجه جدی مردم به هشدارهای کرونایی و رعایت موازین بهداشتی، تصریح کرد: نباید از کرونا غافل شویم؛ همچنان شست‌وشوی دست‌ها، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات، دشمن کرونا هستند. همان طور که جن از بسم‌الله می‌ترسد، کرونا نیز از این کارها فراری است.

علوی گفت: ترفند دیگر کرونا این است که ما را از سایر مسائل بهداشتی مانند توجه به سلامت مواد آشامیدنی و خوراکی، واکسیناسیون کودکان و مراقبت از زنان باردار، غافل می‌کند و از همه مهم‌تر بیماران قلبی و عروقی، فشارخون و دیابتی و آسمی را از مصرف داروهایشان باز می‌دارد.

وی افزود: باید مانند قبل از شیوع کرونا، به سلامت خود توجه کنیم؛ مراجعه به مراکز بهداشتی برای دریافت خدمات سلامت مانند واکسیناسیون، مراقبت مادران و کودکان و توجه به سلامت بیماران زمینه‌ای و سلامت آب و مواد غذایی، از ضروریات است.

مهدی ربیع

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=23578

همرسانی کنید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image