امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲

گزارش تصویری یادبود پیشکسوت رسانه مرحوم بهروز صالحی

jonoobfardanews.ir

۵ شنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ به همت خانه مطبوعات خوزستان و با حضور جمع زیادی از اهالی رسانه و مدیران استانی و محلی خاطر بهروز صالحی پیشکسوت رسانه استان خوزستان و کشور در اهواز آرام گرفت.

امروز و به مناسبت درگذشت پیشکسوت رسانه و مطبوعات استان خوزستان مرحوم بهروز صالحی به همت خانه مطبوعات استان خوزستان مراسم یادبودی برای این عزیز از دست رفته در تالار ترن اهواز و با حضور مدیران استانی و محلی از جمله حاج آقا حسن زاده امام جمعه موقت اهواز، دکتر جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، دکتر شریفی مشاور استاندار خوزستان، رحیمی مدیرکل صدا و سیما خوزستان، فلسفی، ایزدی و حاجتی اعضای شورای شهر اهواز، وحید کریمی رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سرهنگ عبدالهی معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان خوزستان، اهالی رسانه و … با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم غلامرضا فروغی نیا رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان گفت: امروز برای همکاری مراسم یادبود برگزار کرده ایم که صبر, عزت، شجاعت و مقاومت از ویژگی های بارز او بود، زیرا در برابر بیماری بسیار صبوری نشان داد.

وی ادامه داد: اگر انسان به یک مرتبه از دنیا برود و به دیار باقی بشتابد شاید پذیرفتنی باشد، اما اینکه از انسانی قطع امید بشود و هر روز با این موضوع مواجه است که شاید فردا روز آخر عمرش باشد و یا نباشد بسیار ناراحت کننده است، اما بهروز علیرغم این موضوعی که برایش پیش آمده بود تا لحظه آخر به فکر مسائل روز جامعه و رسانه ها بود.

فروغی نیا در پایان گفت: جا دارد از استقبال مدیران و اهالی رسانه برای گرامیداشت مرحوم بهروز صالحی علیرغم شیوع کرونا تقدیر و تشکر کنم.

در ادامه این مراسم دکتر محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تشکر از زحمات خانه مطبوعات برای برگزاری این مراسم گفت: مرگ مقوله ای بزرگ و پیچیده ولی واقعی در این دنیا است، ولی چون هیچ کدام ما تجربه آن را نداشته ایم نمی توانیم در رابطه با آن صحبت کنیم و بدون تردید مرگ هر انسانی یک ارتباط و سنخیتی با نوع زیستن او دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه در دنیایی که ما زندگی می کنیم گاهی اوقات حرکاتی و رفتارهایی از بعضی می بینیم که گویا هیچ عاقبت و دنیای دیگری در انتظار ما نیست و حرفهای ناروایی می زنیم که گویا قرار نیست هیچ وقت گریبان ما را بگیرند.

اما بهروز صالحی را سال هاست می شناسم و فکر نمی کردم با چنین روحیه ای در ایام بیماری مسایل و مشکلات را پیگیری کند و به هیچ وجه فکر نمی کردیم چنین انسانی به این زودی از بین ما برود .

در ادامه حاج آقا حسن زاده امام جمعه موقت اهواز گفت: حضور من در این مراسم به دو جهت رخ داده، اولی برای تجلیل از زحمات پیشکسوت رسانه مرحوم بهروز صالحی و دومی خسته نباشید به اهالی رسانه که با تاثیرگذاری خود در جامعه بسیاری از مشکلات را رصد و به سمع و نظر مسئولین می رسانند تا بتوانیم برای رفاه حال مردم آنها را برطرف نمائیم.

وی ادامه داد: عصر امروز عصر ارتباطات است و فضای مجازی و طبیعی است تاثیرگذاری رسانه ها نه تنها در یک شهر و یک استان و یک کشور بلکه در تمام دنیا قابل لمس است، از این رو انتظار می رود اهالی رسانه خلاء های جامعه را شناسایی و نیازهای مردم را رصد و به مسئولین آنها را تذکر بدهند، زیرا رسانه ها چشم بینای جامعه هستند.

همچنین رحیمی مدیرکل صدا و سیما خوزستان گفت: برگزاری چنین برنامه ای با توجه به مشکلات بیماری کرونا و رعایت این چنینی پروتکل های بهداشتی می تواند پیام های زیادی را برای نسل های جوان و آینده داشته باشد و قطعا می تواند باعث انسجام و اتحاد شود.

در پایان این مراسم وحید کیانی رئیس سازمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و لیلی بهداروند در وصف مرحوم صالحی شعر و خاطره گویی کردند.

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=26500

همرسانی کنید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image