تبدیل وضعیت کارکنان روز مزد و پیمانکاری به قراردادی شرکتی در پتروشیمی فارابی

jonoobfardanews.ir

 به گزارش ماه نیوز سقایی مدیر عامل این شرکت پتروشیمی طی نشستی در جمع کارکنان، گفت: از روز نخست تصمیم گرفتیم مشکلات را با کمک یکدیگر حل نمائیم و در این راه همگام با یکدیگر حرکت کنیم.

وی افزود: در ابتدای حضورمان در پتروشیمی فارابی نخستین موضوعی که مواجه شدیم عدم پرداخت حق بدی آب و هوا به صورت یکسان به کارکنان بود که در نخستین گام از همین ماه بر اساس قوانین منطقه ویژه اقتصادی، ۵ درصد به میزان درصد قبلی افزوده خواهد شد و از ابتدای سال آینده نیز تا سقف مورد نظر افزایش خواهد یافت.

سقایی در ادامه افزود: این افزایش برای همه کارکنانی که با شرکت قرارداد دارند اعمال خواهد شد و در خصوص نیروهای پیمانکاری نیز این مبلغ به صورت ماهانه به حساب ها یشان شارژ خواهد شد و تلاش شد تا این مبلغ به حق و حقوق قانونی آنها تبدیل شود و خوشبختانه امروز این مهم محقق شده است.

تبدیل وضعیت نیروهای روزمزد و پیمانکاری به قرارداد شرکتی

مدیرعامل پتروشیمی فارابی اذعان داشت: یکی از نگرانی های ما، نوع قرارداد کارکنان می باشد. به گونه ای که در حال حاظر با ۴ نوع قرارداد مواجه هستیم؛ در این راستا از ماه های اخیر نیروهای روزمزد را حذف کردیم و نیروهای روزمزد به نیروهای شرکتی و پیمانکاری تبدیل وضعیت شدند.

وی ادامه داد: با عنایت خداوند متعال؛ دیگر اقدام مهمی که صورت گرفت، مجوز تبدیل وضعیت ۲۲ نفر از ۶۳ نفر پرسنل پیمانکاری به قرارداد شرکتی بود.

سقایی تاکید داشت: دیگر پرسنل پیمانکاری نیز به زودی بر اساس امتیاز و شاخص هایی که در نظر گرفته شده است تبدیل وضعیت خواهند شد.

تولید، خط مقدم مجموعه فارابی است

عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی در ادامه با تقدیر از واحد تولید و خط مقدم نامیدن این واحد، اظهار کرد: بسیار دردآور بود زمانی که می شنیدیم کارکنان و زحمت کشان خط مقدم مجموعه فارابی به فکر انتقال به دیگر واحدها بودند. از این رو؛ دست کلیه کارکنان و زحمت کشان این واحد را به گرمی می فشاریم و تاکید می کنیم باید تلاش شود تا همه جذابیت ها به خط مقدم ما برسد.

مدیرعامل پتروشیمی فارابی افزود: علیرغم همه مشکلات موجود تامین نقدینگی، بر اساس جداول مشخص به زودی مبلغ قابل توجهی در اختیار مدیریت واحدها قرار خواهد گرفت و اولویت نیز با واحد های تولید و مهندسی خواهد بود.


وی در ادامه اظهار داشت: جلسه آینده ما با حضور همه نمایندگان و سرپرستان برگزار خواهد شد و انتظار داریم که رهبری، هماهنگی و انسجام موجود حفظ شود تا بتوانیم وضعیت را به آنچه کارکنان زحمتکش پتروشیمی فارابی شایسته آن هستند برسانیم و باید در راستای افزایش روحیه کارکنان همه تلاش کنیم.

ثبت رکوردی تاریخی توسط کارکنان پتروشیمی فارابی

سقایی با اشاره به ثبت رکورد تاریخی پتروشیمی فارابی در تولید PAF افزود: امروز پتروشیمی فارابی نقش تعیین کننده ای در بازارهای داخلی و خارجی دارد و این فارابی است که قیمت PA و DOP  در بازار را تعیین می کند.

در هفته گذشته رکورد تولید محصول PA توسط پتروشیمی فارابی شکسته شد و این پتروشیمی برای نخستین بار در طول ۴ دهه گذشته به دست متخصصین و نیروهای باتجربه خود موفق به تولید روزانه ۷۷ تن از این محصول مهم شد.
واگذاری پتروشیمی فارابی به پتروشیمی امیرکبیر تنها با رعایت حقوق کارکنان

سقایی با اشاره به بحث واگذاری پتروشیمی فارابی به مجموعه پتروشیمی امیرکبیر بیان کرد: هدف، هدف خوبی است و این واگذاری مصوب هم شده است و ما نیز نظر خود را اعلام داشته ایم؛ زمانی با واگذاری فارابی موافقت می کنیم که بهمراه تجهیزات و املاک و اراضی همه نیروهای مجموعه فارابی هم حفظ شوند و اگر بنا باشد حقی ناحق شود می ایستیم، فریاد می زنیم و دفاع خواهیم کرد.

دست آورد فارابی از نمایشگاه عرب پلاست در کشور امارات

سقایی اذعان کرد: برای نخستین بار پتروشیمی فارابی در یک نمایشگاه خارجی حضور یافت که جا دارد از واحد بازرگانی بخاظر تلاش هایشان تلاش کنیم.

 وی افزود: غرفه این شرکت در نمایشگاه عرب پلاست با استقبال بی‌نظیری مواجهه شد به‌طوری‌که فارابی پذیرای بیش از ۵۰ خریدار از کشورهای هند، پاکستان، آذربایجان، افغانستان، ترکیه، کره، مصر، یونان، امارات و … بوده که به‌صورت مستقیم با مدیرعامل و مدیر بازرگانی این شرکت مذاکره نموده‌اند و درپایان با سیاست های ترسیم شده توانستیم بیش از یک میلیارد ریال سودآوری از این حضور داشته باشیم.

تسویه بدهی مربوط به سنوات گذشته تا قبل از پایان سال

عضو هیئت مدیره و مدیرعامل پتروشیمی فارابی اظهار داشت: در ابتدای حضورمان در پتروشیمی فارابی متوجه بدهی ۹۰ میلیارد ریالی این شرکت به پتروشیمی بوعلی شدیم که تا کنون موفق به پرداخت بیش از ۷۰ میلیارد ریال از این بدهی شدیم و تا قبل از پایان سال ۹۵، بدهی ۹۰ میلیارد ریالی را به صورت کامل تسویه خواهیم کرد.

استخدام ها تنها مختص بومی ها/ فرزندان کارکنان در اولویت

مدیرعامل پتروشیمی فارابی در پایان تاکید داشت: استخدام های جدید تنها باید از بین بومی های منطقه باشد و حتی اجازه نخواهیم داد یک نفر نیروی غیربومی جذب شود و قطعا در این بین فرزندان کارکنان فارابی در اولویت خواهند بود و اگر نیاز به نیروی کار حتی برای یک روز هم باشد، پیمانکاران موظفند از بین فرزندان کارکنان و جوانان بومی نیروی کار خود را تامین کنند.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

4 Responses

    1. So – I have been looking for these pants for my father for ages. He had the blue whale pants, and the blue PSU pants from yore – and we have been trying to find them for him for Christmas this year. Enter google: “khaki penn state pants” and result (3-5 down) YOUR BLOG. Thank you for directing me to Ha#8sr&rp217;e!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار