گفتگوی جنوب فردا با سردار یونس شریفی در خصوص رشادتهای مردم سوسنگرد در دوران جنگ تحمیلی

jonoobfardanews.ir
به مناسبت شکست حصر سوسنگرد و تجلیل و تکریم از مدافعین شهر و بانیان شکست حصرسوسنگرد گفتگویی با سردارحاج یونس شریفی داشتیم که ایشان سالروز۲۶آبان را به همرزمان خود، و خانواده شهیدان تبریک گفتند.

سردار شریفی در گفتگو با خبرنگار جنوب فردا به بیان حماسه ها و رشادتهای مردم شهر سوسنگرد پرداخت و گفت : این رشادتها و دلاوریهای مردم سوسنگرد بود که توانست دشمن را شکست دهد.

 سردار یونس شریفی در ادامه خاطره ای از زمان حصر سوسنگرد بیان کرد و گفت : در آن زمان که شهر به محاصره دشمن درآمده بود مردم منطقه در کنار مجاهدان اسلامی به دفاع از شهر برخواستند و بنده مشاهده کردم زن عرب سوسنگردی چطور ۱۱ سرباز عراقی را اسیر کرده بود و این نمونه ای از افتخارات مردم سوسنگرد است.

حاج یونس شریفی در زمینه این رشادتها ودلیری مردم عرب سوسنگرد افزود : سوال من این هست که با وجود این همه ظلم که به مردم این شهر در زمان جنگ شد و این همه ایستادگی مردم ولی متاسفانه بعد از جنگ باز هم شاهد مظلومیت این مردم هستیم.

وی ادامه داد : تهمت هایی که بعضا  به مردم سوسنگرد زده شد، میتوانم بگویم فقط از زبان منافقین خارج میشود. این همه مقاومت و رشادت مردم عرب سوسنگرد،ولی بعضی از منافقین به مردم ما تهمت میزدند.

او گفت: من درد دلی با مسئولین دارم که آیا سوسنگردی که جهانی شد، سوسنگردی که اشغالش حسرتی به دل صدام منفور گذاشت ، باید چنین جایگاه فرهنگی،عمرانی و … داشته باشد؟

بیایید در سوسنگرد ببینید آیا واقعا ما شهری را داریم که لایق این نام باشد؟ شهری که میتوان گفت قبل از انقلاب به مراتب از حال حاضر در زمینه امور عمرانی و فرهنگی بهتر بود!

سوسنگرد که مرکز ۵۰ هزار شهید است.آمار داریم که۵۰هزار شهید از سراسرایران در سوسنگرد شهید شدند سوسنگرد متعلق به همه ایرانیان است.آیا جایگاه ملی سوسنگرد  باید این چنین باشد؟؟

این مظلومیت و محرومیت سوسنگرد را مسئولین ببینند و بشنوند و از آنان می خواهم که جواب دهند.

لازم به ذکر است سردار یونس شریفی از مدافعین شهر و فرماندهانیست که در زمان جنگ یک پای خود را در راه انقلاب و اسلام از دست دادند.

نبی نیسی _ جنوب فردا

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار