شناسه خبر:

طرح های عوام گرایانه برخی نمایندگان مجلس دیگر رنگ و بویی ندارد!/مردم نمایندگان خود را بشناسند و انتخابی عقلانی داشته باشند!

jonoobfardanews.ir

 

🔹طرح‌های عوام‌گرایانه به مجموعه طرح‌هایی گفته می‌شود که با وجود ایرادات علمی، عقلی و منطقی به دلیل آنکه از سوی اکثریت عوام جامعه مورد پسند زودگذر است، از طرف افرادی که نیازمندِ حمایت عوام جامعه هستند مطرح و ارائه و اجرا می‌گردد. در راه و منشِ پوپولیسم یا عوام‌گرایی هدف رأی عامه مردم است.

🔹رفتارها و طرح‌های پوپولیستی، بازی با حقوق گروهی از مردم و ندید گرفتن منفعت بلندمدت آن‌ها به پای مصلحت‌ها و منافع سیاسی زودبازده، و طرح شعارهای وسوسه‌انگیز عوام‌فریبی و خیانت به مردم ناآگاه (از جمله حتی حامیان فرد پوپولیست، که شعار حمایت از او را سر می‌دهند) است.

🔹 اقدامات عوام گرایانه را اخیرا بسیار میتوان در رفتار برخی نمایندگان استان خوزستان مشاهده کرد.

🔹داد و فریاد ها در جلسات رسمی و در اقدام اخیر قطع سخنان رئیس جمهور هنگام طرح لایحه بودجه ۹۸!

🔹اما در این میان نمایندگانی هستند که نه تنها به طرح های عوام گرایانه یا پوپولیستی متوسل نمیشوند، بلکه با طی کردن مسیرهای علمی، عقلی و منطقی به دنبال کسب امتیاز برای استان یا حوزه انتخاباتی هستند.

🔹چه خوب است مردم این نمایندگان را بشناسند تا در دوره های آتی بهتر بتوانند برای استان و شهرستان خود تصمیم گیری کنند و در اصل انتخابی عقلانی داشته باشند.

 

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار