مصاحبه جنوب فردا با یکی از اعضای گروههای جهادی حضرت مهدی (عج)

jonoobfardanews.ir

بحران سیل فرصتی فراهم آورد که بتوانیم با گروههای جهادی مختلفی آشنا شویم که به عشق خدمت به هموطنان خود در مناطق مختلف سیل زده مشغول خدمت کردن هستند

گروه جهادی فدائیان حضرت مهدی(عج) حوزه۲۱۷قدر سپاه پاسداران شهرستان تهران، یکی از همین گروهها است که در مناطق سیل زده ی حمیدیه و دشت آزادگان مشغول به خدمت هستند.

آقای همتی از اعضای هماهنگ‌ این گروه جهادی چنین می گوید:در حال حاضر۱۵روز است که در خدمت هموطنان خود هستیم.گروه جهادی ما،شامل چندین تیم از جمله تیم پخت و پز که زیر نظر موکب شباب حضرت ایت الله خامنه ایی هست،تیم پشتیبانی حضرت زهرا،کارهای میدانی را هم بچه های قدر انجام دادند،تیم بهداشت و درمان هم داریم که متحدا بچه های گروه جهادی این چند کار انجام دادیم.

آقای همتی گفتند:بچه های گروه جهادی تقریبا ۷۰نفر هستند که بصورت متناوب تغییر میکنند و همگی به منظور خدمت رسانی و یاری رساندن به هموطنان سیل زده،مشغول خدمت رسانی هستیم.تیم آشپزی۴۰نفر هستند. تیم پزشکی ما شامل۱۰نفر که در حال حاضر در مناطق مختلف مشغول خدمت هستند.

متاسفانه به علت کمبود امکانات و نداشتن برخی اقلام مورد نیاز،مجبور هستیم تا دو روز دیگر برگردیم تهران و با تهیه امکانات بیشتر و اقلام مورد نیاز جهت خدمت و توان بهتری دوباره بر خواهیم گشت،برنامه ما سه ماهه خواهد بود.

آقای همتی در دیدار با مردم سیل زده گفت: احساس من این هست که جنگ دوباره در این مناطق و مردم مظلوم آن رخ داده است اما بحمدالله و به لطف خدا مردم این منطقه در برابر این مشکل ایستادند و با زور و بازو توانستند بر این بحران غلبه کنند و اگر این مردم و قدرت آنان نبود چه بسا صدمه این سیل بسیار زیادتر از این هم میشد.واقعا مردم با آن همه مشکلات و محرومیتهایی که داشتند اما با ایثارگری و مردانگی خود جلوی یک فاجعه را گرفتند با اینکه کشاورزی و زندگی خود را از دست دادند.

قطعا این همدلی و اتحاد مردم ناشی از ایمان راسخ و اعتقادات آنان است که در برابر این مشکلات صبور و همه با هم و در کنار هم متحد و یکدل و همصدا هستند.پر کردن کیسه ها با بیل و زور بازوی دست،نگهبانی جوانان از سیلبندها همگی دلیل بر انس و محبت و وفاداری و ایثار و از خود گذشتگی است.

در قبال این همدلی و اتحاد،ما احساس غرور میکنیم و خدمت ما به چنین مردم ناچیز است و تنها میتوانیم ابراز احساسات کنیم و بعنوان سپاهی این خدمت کردن به چنین مردمی را افتخار میدانم با اینکه استکبار جهانی اخیرا سپاه پاسداران را در لیست گروههای تروریستی قرار داده است اما ما خوشحالی میکنیم که این برچسب به ما زدند علتش اینکه سپاه جز مردم نیست و از خود مردم است.شما مشاهده کردید که خیلی ها که ظاهرا همراه با سپاه نبودند چه مسئوولین و چه مردم،همه سریع اظهار داشتند که(من یک پاسدار هستم) خیلی از مسئوولان دولتی لباس سپاه پوشیدند سپاه از مردم جدا نیست،ارگانی که از دل مردم بوده،از اول تاسیس شما جایی جز در کنار مردم،سپاه نمی توانید ببینید.در واقع سپاه یک ارگان نظامی جدای از مردم در پادگانها نیست همیشه و در همه حال چه در سازندگی چه در سیل چه در زلزله ها،ارتش و سپاه را می بینید.

استکبار جهانی،حساسیتش روی سپاه است چون یک ارگان مردمی است و این نشان میدهد که امریکا با مردم ایران مشکل دارد اما باید بدانند که اگر نیاز باشد همین مردم،نیروی انتظامی خواهند شد،همین ها ارتشی و سپاهی خواهند شد.در واقع این ارگانها جدا از مردم نیستند آنان دوست دارند که تفرقه ایجاد کنند ولی ما این وحدت و اتحاد را در کنار هم حفظ خواهیم کرد.

آنانی که میخواستند۴۰سالگی پیروزی انقلاب را نبینند،دیدند که مردم علیرغم تحریم ها و فشارهایی که تحمل کرده اند در کنار هم ۴۰سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.ان شاءالله این سیل و مشکلات هم حل خواهد شد و مسئوولین باید همت زیادی در کمک رسانی بکنند و تلاش و کوشش شود که این کمک رسانی سریع تر و منظم تر به مردم سیل زده برسد

 

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار