شهرداری شوشتر به اولویت بندی مناطق برای آسفالت سازی توجه کند/ به برخی مناطق توجه نمیشود!

jonoobfardanews.ir
شهرداری شوشتر به اولویت بندی مناطق برای آسفالت سازی توجه کند/ به برخی مناطق توجه نمیشود!

به گزارش جنوب فردا مدتی است در شوشتر برخی خیابان ها که وضعیت آسفالت بهتری نسبت به خیابان های دیگر دارند توسط شهرداری آسفالت و برخی دیگر که دارای آسفالت نامناسب و نامطلوب است توجهی به آنها نمی شود.
بر این اساس چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر آسفالت خیابانهای کوی شهید فهمیده ( کمیته سوخت) ، این در حالی است که فقط یک خیابان آن آسفالت شده و این مهم اعتراض اهالی منطقه را به دنبال داشت، چرا که در این منطقه خیابان هایی وجود دارد که دارای چاله و فرورفتگی های بیشتری نسبت به خیابان آسفالت شده وجود دارد.

حال باید دانست که چرا شهرداری فقط آن خیابان را که دارای آسفالت نسبتا خوب بوده آسفالت کرده و مابقی خیابان ها را که آسفالت نامناسب آنها باعث نارضایتی شهروندان و چهره ناخوشایند خیابان های آن منطقه شده، نادیده گرفته است.
جالب اینجاست که با پیگیری اهالی منطقه و درخواست آسفالت خیابان های دیگر، رئیس شورای شهر شوشتر از نبود گازوئیل و تحریم به صورت کشوری خبر داده این در حالیست که در حال حاضر خیابان هایی در مناطق دیگر شهرستان در حال آسفالت ریزی هستند.
با این تفاسیر به نظر می رسد شهرداری آسفالت خیابان ها در شوشتر را گزینشی، رابطه ای و هر منطقه که محل سکونت مسئولین است انجام می دهد.
این را باید دانست که یکی از وظایف شهرداری خدمات دهی شهری به شهروندان است.
نکته قابل توجه اینست که اصلی‌ترین برنامه شهرداری‌ها در شهرها ارتقاء مداوم کیفیت محیط و سیما و منظر شهر است اما در شهر ما، زیباسازی مقوله‌ای فرعی است که متأسفانه به آن نگاهی نشده و فقط دادن وعده ها کار را به جلو می برد.
گفتنی است کیفیت خیابان ها و معابر شهری یکی از عوامل موثر در کیفیت زندگی شهروندان و همچنین یکی از شاخص های رضایت از عملکرد شهرداری ها محسوب می شود.
شهرداری بنابر نص صریح قانون موظف به رفع چهره های زشت شهر است که این امر اولین و کم‌ هزینه‌ترین اقدام در رسیدن به شاخصه‌های زیباسازی شهری است.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار