شناسه خبر:

پایان برداشت نیشکر در کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر

jonoobfardanews.ir
صبح امروز برداشت نیشکر از سطح ۱۰۱۵۶ هکتار از مزارع کشت و صنعت امام خمینی(ره) شهرستان شوشتر به پایان رسید.

به گزارش جنوب فردا از شوشتر، مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر از تولید ۷۸ هزار تن شکر در این شرکت تولیدی خبر داد و گفت: این مقدار شکر با برداشت حدود ۷۴۱ هزارتن نیشکر از سطح ۱۰۱۵۶ هکتار صورت گرفت.
ناصر مجدی ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان شرکت خاطر نشان کرد: برداشت نیشکر از اواسط آبان سال گذشته آغاز و امروز به پایان رسید که به علت شرایط جوی و سیل اخیر حدود ۱۴۷ روز عملیات برداشت نیشکر کاملاً متوقف شده بود.
مجدی اضافه کرد: از هر هکتار بطور متوسط حدود ۷۳ تن نیشکر برداشت شد که به دلیل خشکسالی سال گذشته، شرایط جوی نامناسب و در نهایت خسارات ناشی از سیل فروردین ماه، حدود ۱۰ تن نیشکر در هکتار نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

مجدی در پایان اظهار‌ داشت: حدود ۳۰ درصد از برداشت محصول نیشکر امسال بصورت سبز برداشت شد که در سال های آتی این مقدار به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد و امیدواریم به سمت برداشت کاملاً سبز حرکت نمائیم و گام های مفیدی در جهت حفظ محیط زیست برداریم.
شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در ۳۰ کیلومتری جنوب شوشتر واقع شده است.
شوشتر-خبرنگار مریم جلودارپور

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار