موردی از گوشت فاسد بوقلمون در اهواز یافت نشده است

jonoobfardanews.ir
در پی گزارشات مردمی به جنوب فردا و انتشار خبرهایی در فضای مجازی در خصوص فروش گوشت فاسد بوقلمون با تاریخ مصرف دستکاری شده و پیگیری این رسانه مدیرکل دامپزشکی خوزستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفت: مواردی از توزیع گوشت بوقلمون فاسد و تاریخ مصرف گذشته تاکنون در کلانشهر اهواز توسط مأموران بازرسی دامپزشکی مشاهده نشده است.

دکتر مصطفی کنارکوهی روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری ایرنا در این خصوص گفت: گوشت بوقلمون به صورت روزانه از استان اصفهان وارد خوزستان می‌شود و پس از صدور گواهی بهداشتی در مبدا و کنترل آن در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی با نظارت مأموران دامپزشکی توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توزیع و مصرف گوشت بوقلمون به صورت تازه و روزانه انجام می‌شود گفت: تاریخ مصرف گوشت بوقلمون تولیدی اصفهان، سه تا چهار روزه است.
مدیرکل دامپزشکی خوزستان در ادامه افزود: در صورت مشاهده تخلف در توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی و طیور برخورد قانونی صورت می‌گیرد و متخلفان به دادگاه معرفی می‌شوند.
کنارکوهی نظارت بر توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی و طیور را از وظایف مهم دامپزشکی بیان کرد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلف موارد را به دامپزشکی اطلاع دهند.
برخی رسانه‌های مجازی به نقل از گزارش‌های مردمی، چنین عنوان کردند که در یک ماه گذشته چند تن گوشت بوقلمون تاریخ مصرف گذشته و فاسد پس از دستکاری تاریخ انقضای آنان، بین برخی قصابان اهواز توزیع شده است.
گفته شده این گوشت بوقلمون که ادعا شده تاریخ مصرف گذشته و فاسد بوده اند در مناطق کیانپارس و کیان آباد اهواز توزیع شده است.
دامپزشکی خوزستان مطالب منتشره در فضای مجازی در خصوص توزیع گوشت بوقلمون فاسد و تاریخ مصرف گذشته در اهواز را رد کرد و خواستار ارایه مستندات برای پیگیری دقیق موارد ادعایی شده است.
بخش مهمی از مواد پروتیینی، فرآورده‌های خام دامی و آبزیان پرورشی مورد نیاز استان خوزستان از استان‌های همجوار از جمله اصفهان و چهارمحال و بختیاری تامین می‌شود.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار