اولین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات گروه فولاد خوزستان آغاز بکار کرد

jonoobfardanews.ir

به گزارش جنوب فردا اولین نمایشگاه تخصصی بومی سازی گروه فولاد خوزستان با حضور خداداد غریب پور معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مدیران استانی و شرکتهای فولادی استان روز چهارشنبه ۲۳ مرداد  در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان خوزستان آغاز بکار کرد.

خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در برنامه افتتاحیه این نمایشگاه گفت: در متن قانون بهبود فضای کسب و کار و رقابت پذیری، دولت رقیب بخش خصوصی نیست.

وی افزود :در صندوق پژوهش و فناوری فولاد، ۱۰۰ میلیارد تومان برای بومی سازی در نظر گرفته شده است.

غریب پور در ادامه گفت :در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، سایتی برای نیازهای واحدهای معدنی و صنایع معدنی طراحی شده تا در کنار صندوق مذکور قرار گیرد و نیازهای صنعتی را تامین کند.

معاون وزیر صنعت اظهار کرد :از شرکت فولاد خوزستان که نخستین استان برگزار کننده نمایشگاه بومی سازی است، تشکر می کنم. این رویداد از افتخارات فولاد خوزستان است.

وی ادامه داد: پیش از این نمایشگاه‌های انجمن تولیدکنندگان فولاد، ملی ساخت داخل و بومی سازی در راستای تقویت تولید داخلی و بومی سازی برگزار شده بود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت : از مهندس کشانی مدیر عامل سابق شرکت فولاد خوزستان که این ایده در زمان وی شکل گرفت تشکر می کنم. کشانی در زمینه طرح های توسعه، ارزآوری، تنظیم بازار، توسعه منابع انسانی و مسئولیت اجتماعی خدمات مطلوبی ارائه داد.

وی همچنین: از مهندس محمدی مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان نیز که در مدت مسئولیت خدمات موثری انجام داد تشکر می کنم.

اثربخشی نمایشگاهها

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این مراسم گفت :امیدواریم نمایشگاه ها را به گونه ای برگزار کنیم که اثربخشی عملی داشته باشد.

وی افزود: افتتاح نمایشگاه بومی سازی توسط شرکت فولاد خوزستان را به فال نیک می گیریم و امیدواریم این مسیر برای توسعه تولید در استان همچنان جاری باشد.

شریعتی ادامه داد: با حمایت از ساخت قطعات و تجهیزات در داخل، چرخش ثروت صورت خواهد گرفت و اشتغال بیشتری ایجاد خواهد شد.

وی گفت : بومی سازی تنها محدود به زمان تحریم نباشد.

 نخستین نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان روزهای چهارشنبه،پنجشنبه و جمعه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی خوزستان در حال فعالیت خواهد بود.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار