شناسه خبر:

بازار گرم بیانیه نویسی اصلاح طلبان خوزستانی علیه همدیگر/ظهور جریان جدید در راه است!

jonoobfardanews.ir

پیش از این در تحلیل انتخابات پیشرو، از شرایط نامناسب جریان اصلاح طلب و تشتت جدی بین اعضای این گروه خبر داده بودیم اما این روزها بازار بیانیه نویسی اعضای این جریان ناموفق در انتخابات گذشته این روزها بسیار داغ شده !
از یک سو شورای سیاست گذاری این جریان «حمید کهرام » ( رییس ستاد حسن روحانی در انتخابات سال ۹۶) را بعنوان رابط استانی خود برای استان خوزستان انتخاب کرده و همزمان کهرام در نامه ای انتقادی به رییس جمهور، خواستار عزل غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان شده است !
تنها با گذشت چند ساعت از انتشار عمومی این بیانیه، احزاب جریان اصلاح طلب در خوزستان در بیانیه ای که گفته میشود (هیچ ربطی به انتقادات کهرام از شریعتی ندارد! ) نسبت به روند انتخاب رابطین استانی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان به شدت انتقاد کردند و خواستار تجدید نظر در این خصوص شدند!
همه این اتفاقات به روشنی وضعیت جریان اصلاح طلب را برای انتخابات پیشرو مشخص می‌کند !
اما همانطور که قبلا پیش بینی کرده بودیم در انتخابات پیشرو به دلیل همین چند انشقاق ها و قدرت طلبی های موجود در جریان اصلاح طلبان، در انتخابات اتی جریان جدیدی با تابلوی اصلاح طلب اما با ایده و سیاست های جدید و مبتنی بر خرد جمعی شکل خواهد گرفت که احتمالا پرچمدار این جریان را « عبدالحسن مقتدایی» استاندار سابق خوزستان و تیم نزدیک به وی عهده دار آن خواهد بود. جریان جدید اصلاح طلب خوزستان لزوما حزب نخواهد بود اما با تشکیل ائتلاف هایی بدون وابستگی به جریان اصلاح طلبان فعلی، با پرچم استقلال فکری و مستقل بودن وارد عرصه کارزار انتخابات خواهند شد و به اعتقاد نگارنده به نظر می رسد با استقبال خوبی نسبت به جریان فعلی اصلاح طلبان نیز مواجه خواهد شد و حتی می‌تواند جریان موجود اصلاح طلب را به چالش جدی و انزوا بکشاند.
جریان جدید به نظر می‌رسد بر مبنای عقلانیت و اعتدال تشکیل شود و به نوعی حتی منتقد سیاست های دولت فعلی خواهد بود.
بهر حال منتظر بود با جدی شدن رقابت های انتخاباتی، روند شکل گیری جریان جدید هویدا شود.

عارف دورقی

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار