استاندار خوزستان:

تا هشت ماه دیگر کلیه خسارات سیل زدگان به طور کامل پرداخت میشود

jonoobfardanews.ir

به گزارش جنوب فردا «غلامرضا شریعتی» روز دوشنبه ۲۸ مرداد در نشست قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان که در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان برگزار شد، با بیان اینکه روند خسارات به سیل زدگان با کندی پیش می رود گفت : خسارت سه هزار پرونده سیل زدگان پرداخت شده که اگر به همین روال پیش برود تا هشت ماه دیگر تمام خسارت ها پرداخت خواهد شد که این مساله باید سریع تر انجام شود.

بیشتر بخوانید:

مرخصی ۲ ماهه خودروهای اروندی اجرایی شد

فعالیت اولین و تنها کارخانه تولید نمک دریایی با مجوز سازمان غذا و دارو و خلوص بالای ۹۹/۵ درصد در خوزستان

استاندار خوزستان مشکل در پژوهشگاه فضایی و عدم هماهنگی ها را باعث کند شدن روند پرداخت خسارت ها عنوان کرد و افزود : بنا شد این مساله به دولت و ستاد منعکس و هرچه سریع تر و منظم تر به ما ابلاغ شود تا ما بتوانیم پرداخت ها را آغاز کنیم.

غلامرضا شریعتی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن ساخت و تعمیرات مناطق سیل زده را آغاز کرده است افزود: فاز دوم اعتبارات برای ادامه تعمیرات و ساخت به استان ابلاغ نشده که البته این امر از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل کشور ابلاغ شده و امیدواریم هرچه سریع تر برای استان نیز در نظر گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن مدارک را برای بررسی های لازم به بانک ها ارسال می کند تا هرچه سریع تر اعتبارات واریز و کار احداث و بازسازی مناطق سیل زده ادامه پیدا کند.

رئیس قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان در خصوص روستاهای حریم بستر رودخانه تصریح کرد: در این راستا ۱۴۳ روستا تعیین تکلیف شده و ۵۷ روستای دیگر تا پایان هفته تعیین تکلیف می شوند.

وی از مشکلات دیگر در روند تعمیرات و ساخت خانه های ایمن را گرمای طاقت فرسای استان و کمبود نیروی کار دانست و اضافه کرد: سایر زیرساخت ها مانند مدارس، درمانگاه ها و راه های روستایی نیز در حال پیگیری هستند.

وی به زلزله مسجدسلیمان اشاره کرد و با بیان اینکه برای ساخت و تعمیرات مسجدسلیمان اعتبار تخصیص و ابلاغ شده است اذعان داشت: بنیاد مسکن کمیته هایی را برای بررسی و هماهنگی های لازم تشکیل داده که به محض اعلام بانک عامل پرداخت ها انجام و مشکلات حل خواهد شد.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار