شناسه خبر:

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد:

استان خوزستان موفق ترین استان در حوزه عملکرد کمیته همکاری های حوزه علمیه است/تربیت عبادی و اخلاقی وظیفه ذاتی آموزش و پرورش است

jonoobfardanews.ir
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بر اساس ارزیابی های وزارتی استان خوزستان به عنوان موفق ترین استان کشور در حوزه عملکردی کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش عمل کرده است. تربیت عبادی و اخلاقی بر مدارس سند تحول از اهداف عالی نظام آموزش و پرورش کشور است.
به گزارش جنوب فردا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی بعدازظهر امروز یکشنبه ۱۷ شهریورماه ۹۸ در جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: تربیت عبادی و اخلاقی یک از مهمترین ساخت های سند تحول بنیادین است که جزئی از وظایف ذاتی نظام تعلیم و تربیت کشور است.

وی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش خوزستان در حوزه عملکردی کمیته همکاری های حوزه علمیه، خاطرنشان کرد: در سال گذشته استان خوزستان در حوزه اجرایی طرح جذب سرباز طلبه و همچنین دیگر طرح های مصوب کمیته همکاری ها توانست به عنوان استان برتر در بین سایر استان ها شناخته شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه دانشگاه فرهنگیان در استان خوزستان شاهد توسعه کمی و کیفی بوده است؛ خاطرنشان کرد: امسال ۵ مرکز جدید به پردیس های دانشگاه فرهنگیان با ظرفیت جذب ۲ هزار دانشجو معلم جدید راه اندازی خواهد شد.

رفیعی همچنین با اشاره به فعالیت ۲۷ مدرسه امین در خوزستان، خاطرنشان کرد: استان خوزستان دارای بالاترین آمار مدارس امین در سطح کشور است. این مدارس توسط حوزه علمیه مدیریت می شوند که تاکنون ارتباطات خوبی بین این مدارس و والدین دانش آموزان حاصل شده است.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی اولین پردیس دانشگاه فرهنگیان مخصوص معلم طلبه ها در استان؛ توضیح داد: بر اساس هماهنگی های انجام شده با ریاست دانشگاه فرهنگیان کشور و همچنین دبیرخانه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور به زودی پردیس دانشگاه فرهنگیان مخصوص معلم طلبه ها در استان با هدف تربیت معلمان دینی عربی و قرآن در استان راه اندازی خواهد شد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در پایان یادآور شد:کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان موفقیت های گسترده ای در حوزه های عملکردی آموزش و پرورش به دست آورده است.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار