شناسه خبر:

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان؛

بارندگی امسال در آبان بیش از حد نرمال و در فروردین و اردیبهشت ترسالی خواهیم داشت/برای مقابله با سیلاب نباید منتظر اعتبار ماند

jonoobfardanews.ir
کارگروه مقابله با سیلاب استان خوزستان در تاریخ ۱۳ مرداد ۹۸ تشکیل شد و اخطارها و هشدارهای لازم نیز داده شده است.

به گزارش جنوب فردا کیامرث حاجی زاده، مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در این جلسه گفت : اخیرا قانون جدید سازمان مدیریت بحران کشور تغییر کرده و براساس این قانون کارگروه ها لغو شده و به سمت دیگری رفته است بدین صورت که در این قانون وظایف دستگاه های متولی مشخص است و تمامی شبهات رفع شده است.

وی در خصوص میزان آمادگی استان برای جلوگیری از تبعات سیل پیش رو گفت: امسال از ما پذیرفته نیست که بگوییم نمی دانستیم و غافلگیر شدیم چرا که براساس پیش بینی هواشناسی اعلام شده است میزان بارندگی در مهر ماه نرمال و در آبان ماه بیش از نرمال است از سوی دیگر نیز در فرودین و اردیبهشت ترسالی داریم لذا ضرورت دارد در خصوص اقدامات پیشگیرانه از سیل کار شود و منتظر اعتبارات نباید ماند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با بیان این که باید از امکانات درون استانی برای پیشگیری از سیل پیش رو استفاده کرد توضیح داد: برای ترمیم و استحکام بخشی سیل بندها استاندار دستور داده بخشی از اعتبارات زیرساختی که در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها است در اختیار معاونت عمرانی قرار گیرد تا فرمانداری ها نسبت به احداث و ترمیم سیل بندها اقدام کنند.

وی گفت: در ستاد مدیریت بحران نیز برخی نقاط سیل بندها را با تقسیم بندی کار، میان شرکت های استانی آغاز کرده ایم، مثلا در اهواز، سوسنگر و کارون کار در برخی مناطق شروع شده است.

کنترل مراکز پخش سیلاب

حاجی زاده بیان کرد: باید به فکر مراکز پخش سیلاب باشیم و روی بحث تالاب بامدژ و کات آف زدن در رودخانه ها اقدام عاجل صورت گیرد مثلا در حوزه بامدژ باید با استفاده از ماشین آلات اجاره ای و کمک گرفتن از دیگر دستگاه ها کار انجام شود و تلاش کنیم در نقاطی که رودخانه از مسیر اصلی خودش منحرف شده را به بستر اصلی خودش بازگردانیم.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد یک جلسه اختصاصی طی هفته آینده با حضور فرمانداران شهرستان ها حاشیه رودخانه کرخه و مسئولان سازمان آب و برق در باره حوضه آبریز کرخه برگزار شود و در باره این حوضه آبریز تصمیم گیری شود و فکر عاجلی پیش از شروع آغاز بارش‌ها انجام شود.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار