بازار مسکن ۲ تا ۳ سال دیگر راکد خواهد بود

jonoobfardanews.ir
یک کارشناس بازار مسکن گفت : با توجه به پارامترها و وضعیت بازار مسکن ، بازار مسکن ۲ تا ۳ سال دیگر راکد خواهد بود.

یک کارشناس بازار مسکن گفت: درحال حاضر صنعت ساخت و ساز و مسکن کشور دچار رکود بوده و این موضوع به اقتصاد کشور نیز بستگی دارد.

حسین حسین پور، در گفت وگو با اقتصادآنلاین گفت: اگر اقتصاد کشور وضعیت مناسبی پیدا کند، اوضاع مسکن نیز رو به بهبود می رود و از رکود خارج می شود.

وی افزود: البته موضوع مسکن به قیمت دلار نیز بستگی دارد و با افزایش قیمت دلار، خرید مسکن نیز بیشتر می شود.

حسین پور در پاسخ به ادامه داشتن این رکود بیان کرد: به صورت قطعی مشخص نیست اما مطابق نمودارهایی که از سال های گذشته موجود است، ممکن است این رکود دو یا سه سال طول بکشد.

او اضافه کرد: البته این نمودارها تنها پارامتر مورد نظر نیستند و ادامه این رکود به عوامل دیگری نیز بستگی دار اما وضعیت اقتصاد، اوضاع مسکن را متلاطم می کند و با افزایش هزینه ها، مسکن نیز از وضعیت پیروی می کند.

مدیرعامل شرکت عمران گران عصرایرانیان در واکنش به موضوع مهم ترین مشکلات صنعت ساختمان گفت: تصمیماتی که دولت و شهرداری ها می گیرند یکی از مشکلات اساسی است که صنعت ساخت و ساز با آن درگیر بوده وبه عنوان نمونه،تراکم فروشی در برخی موارد انجام می شود و در موارد دیگر نیز نمی توان تراکم فروشی را انجام داد.

وی تصریح کرد:افزایش هزینه ها و افزایش نرخ دلار نیز یکی دیگر از موانع این صنعت است و مسکن های لوکس به دلیل داشتن امکاناتی که هزینه آن ها رو به افزایش است، گران تر خواهند شد.

حسین پور اظهار داشت: روند ساخت و ساز در دو سال گذشته مطلوب نبوده و با چشم اندازی که وزارت مسکن درنظر داشته است نیز فاصله زیادی دارد.

مدیرعامل شرکت عمران گران عصر ایرانیان گفت: درحال حاضر تقاضا برای خرید وجود دارد اما به دلیل افزایش قیمت ها، مردم توان خرید ندارند.

وی گفت: اگر دولت و شهرداری چشم انداز ده ساله ای را منتشر کرده، اولویت ها را مشخص کنند و تسهیلات ارائه دهند، سازندگان قادر به تصمیم گیری خواهند بود و به سمت و سوی مشخصی هدایت خواهند شد.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار