برگزاری گردهمایی امر به معروف و نهی از منکر در سازمان صنعت،معدن و تجارت خوزستان

jonoobfardanews.ir
همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکر گردهمایی نهضت حسینی ، مطالبه گری و مسئولیت اجتماعی در محل سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش جنوب فردا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان : دکتر نظری رئیس این سازمان در این گردهمایی اظهار کرد: امر به معروف وظیفه ای همگانی است و در قانون اساسی نیز پیش بینی شده و آن را یک وظیفه همگانی باید دانست که فقط مختص دستگاههای دولتی نیست.

دکتر نظری نقش خانواده ها در اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را مهم دانست و افزود: اهمیت و توجه به موضوع امر به معروف و نهی از منکر به عنوان اصل پذیرفته شده و یکی از شعارهای اسلامی است و امروز به عنوان چراغ راهنما در مسیر زندگی و جامعه ما است تا به واسطه آن بر مشکلات فعلی و آتی جامعه غلبه کنیم و این فریضه الهی که یک نهاد مردمی و فرهنگی است به نتیجه نمی رسد مگر با حمایت جمعی .

وی عنوان کرد : وقتی از موضوع امر به معروف سخن به میان می آید به نوعی ذهن ما به تحکمی بودن این امر سوق پیدا می کند در صورتی که براساس ضوابط قانون این امر یک توصیه اسلامی بوده که می بایست براساس توصیه و سفارش و نصیحت انجام گیرد.

دکتر امیرحسین نظری افزود: برای اجرای این فریضه ابزارهایی نیاز است که می بایست به شکل درست مورد استفاده قرار گیرد که یکی از این ابزارها استفاده از شعارها و جملاتی است که در تاریخ اسلام اتفاق افتاده که برای جامعه می تواند تاثیر مستقیم و بسزایی داشته باشد.

رییس سازمان صمت خوزستان در ادامه اظهار کرد: امروز خانواده بزرگ صنعت ، تولید و بازار به عنوان مهمترین خانواده در سطح کشور محسوب می شود و در این خصوص نقش بسزا و پررنگی دارد که می بایست از این پتانسیل در جهت گسترش امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم.

سروستانی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز در این گردهمایی با اشاره به فلسفه قیام عاشورا عنوان کرد: فلسفه قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بوده و ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز وظیفه اش ابلاغ و به سرمنزل رساندن این رسالت است.

سروستانی افزود: این نهاد به عنوان نهادی مردمی و پناهگاهی در راستای اجرای این فریضه الهی است و این امر میسر نخواهد شد جز با حمایت جمعی و اینکه مطالبه ما احیای امر به معروف و نهی از منکر باشد.

وی گفت : نهضت حسینی ، مطالبه گری و مسئولیت اجتماعی امری است که به عنوان مسئولیت اجتماعی مد نظر است و هرکدام از ما را در جامعه مسئول قرار می دهد تا با توجه به ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد اغنایی در سطوح جامعه و با استفاده از فضای جامعه و استفاده از رهنمون های امام و سخنان مقام معظم رهبری است در امر گام برداریم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی زمانی ثمربخش خواهد بود که درون زا باشد و تا زمانی که نگاه ها به دستهای بیرون است به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر عمل نکرده ایم اما زمانی که به تولید داخل اهمیت دهیم و از توان و منابع و فکر داخل کشور استفاده کنیم و نیازهای تولیدی و صنعتی داخلی را تامین کنیم یقیناً آمران به معروف خواهیم بود.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار