مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در تشریح عملکرد 5 ماهه بیان کرد:

رشد ۶۵ درصدی تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره)

jonoobfardanews.ir
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تخلیه بیش از ۷ میلیون تن کالای اساسی در پنج ماهه سال جاری از رشد ۶۵ درصدی آن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در این مدت بیش از ۸ میلیون تن انواع کالا تخلیه شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته نیز ۴۹ درصد رشد نشان می دهد.

وی همچنین با اشاره به اهتمام این اداره کل به بهره گیری از رویه حمل کالای داخلی از راه دریا(کاپوتاژ)، از رشد ۱۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: طی مدت مذکور ۸۰ هزار تن گندم با این روش به دیگر بنادر جنوبی کشور جابجا شد.

عادل دریس با اشاره به رونق بارگیری برخی از اقلام صادراتی از جمله کالاهای متفرقه، سیمان و انواع مواد معدنی و مصالح ساختمانی فله از رشد بارگیری این نوع کالاها با تناژی افزون بر ۲ میلیون تن خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنین میزان بارگیری کالای کانتینری در ۵ ماهه نخست سال جاری به لحاظ تناژی ۳۶۸ هزار تن معادل ۲۶ هزار TEU برشمرد که از رشدی ۱۲ درصدی برخوردار بوده است.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار