شناسه خبر:

شوشتر به صورت جدی با مسئله کمبود نیرو و معلم مواجه است

jonoobfardanews.ir
فرماندار شوشتر در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان که با محوریت برنامه ریزی در خصوص مهر ماه و بازگشایی مدارس برگزار شد گفت: شوشتر به صورت جدی با مسئله کمبود نیرو و معلم مواجه است.

 به گزارش جنوب فردا از شوشتر، حسین پنبه دانه پور در این جلسه که با حضور بابلی سرپرست معاونت آموزش ابتدایی استان همراه بود گفت: آموزش و پرورش شوشتر به صورت جدی با مسئله کمبود نیرو و معلم مواجه است و باید در این خصوص تفکر و برنامه ریزی جدی صورت گیرد.

فرماندار شوشتر اظهار کرد: طبق بررسی ها تا سال ۱۴۰۰ حدود ۱ هزار و ۲۰۰ نفر از نیروهای آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و این یک چالش جدی برای این حوزه در شوشتر خواهد بود و از هم اکنون باید برنامه ریزی لازم برای آن صورت گیرد. وی افزود: در خصوص تامین پوشاک دانش آموزان از همه دست اندرکاران تشکر می کنم چرا که با زمان بندی خوب و برنامه ریزی مناسب شاهد رضایت والدین و دانش آموزان از کیفیت و کمیت این موضوع بودیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم برای دانش آموزان و خانواده آنها طریقه حمل و نقل تا محل مرکز آموزشی شان است که باید سازماندهی شرکت های حمل و نقل و نرخ سرویس مدارس به گونه ای باشد که به خانواده ها خصوصاً اقشار ضعیف فشار نیاید و همچنین این شرکت ها به تعهدات خود به طور دقیق عمل کنند.

 فرماندار شوشتر اضافه کرد: شرایط کشور و محدودیت های اقتصادی را همه می دانیم اما اهمیت آموزش و پروش را نیز واقفیم و انتظار داریم همکاری های لازم برای جذب نیرو از سوی وزارتخانه و اداره کل استان صورت گیرد. چرا که در حال حاضر هم برای برپایی کلاس ها با کمبود معلم مواجه ایم.

وی بیان کرد: شوشتر در حوزه کسب مقام ها و مدال های علمی و پژوهشی همیشه دارای جایگاه بالا بوده و به همین دلیل به حق نیست با سختی ها و شرایط کنونی با کمبود هایی از قبیل معلم و نیروی آموزشی روبرو باشد.

پنبه دانه پور ضمن تاکید بر همکاری تمام ارگان ها در خصوص بازگشایی مدارس گفت: شروع کار مدارس در اول مهر ماه باید با برنامه هایی همراه باشد که اشتیاق دانش آموزان به حضور در مدرسه و علم آموزی را افزایش دهد.

شوشتر-خبرنگار مریم جلودارپور

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار