شناسه خبر:

استاندار خوزستان در نشست شورای پدافند غیرعامل:

آسیب پذیری خوزستان در مقابل خطرات و تهدید ها بیشتر است/باید خودمان را مصون کنیم

jonoobfardanews.ir
استاندار خوزستان گفت: ما یکی از استان هایی هستیم که چون سرمایه گذاری های زیادی شده در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی در آن صورت گرفته است آسیب پذیری ما در برابر تهدیدات و خطرات بیشتر است به همین علت باید خود را هر چه بیشتر مصون و به روز نموده و چتر بازدارندگی و حفاظتی خود را گسترده تر کنیم.

به گزارش جنوب فردا به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان نشست شورای پدافند غیرعامل استان روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه به ریاست استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

غلامرضا شریعتی در این نشست گفت: پدافند غیرعامل به نوعی مهمتر از پدافند عامل است چرا که پدافند غیرعامل دائمی و همیشگی ست و به نوعی جنگ پنهان است.

استاندار خوزستان افزود: کشورهای مختلف بعضاً دارای تعارض های ایدئولوژیک و تضاد منافع هستند و در مواقعی ممکن است تلاش کنند به کشور مقابل صدمه بزنند و آن را زمین‌گیر کنند.

شریعتی ادامه داد: بنابراین باید همواره هوشیاری خود را حفظ و اوضاع را رصد نماییم و با تهدیدات احتمالی به صورت کاربردی مواجه شویم و سیستم دفاعی خود را تکمیل نموده و بیش از پیش مجهز نماییم.

استاندار خوزستان تاکید کرد: همانطور که در بخش پدافند عامل سرمایه گزاری و برنامه ریزی میکنیم در بخش پدافند غیرعامل نیز بایست چنین رویکردی داشته باشیم و لازم است سهمی از بودجه برای گسترش پدافند غیرعامل تخصیص یابد.

شریعتی اظهار داشت: همانطور که تکنولوژی پیشرفت می کنند رویکردهای پدافندی هم باید توسعه یابد و اهمیت تجهیز و ارتقای پدافند غیرعامل کمتر ازدفاع نظامی نیست.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: ما یکی از استان هایی هستیم که چون سرمایه گذاری های زیادی شده در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی در آن صورت گرفته است آسیب پذیری ما در برابر تهدیدات و خطرات بیشتر است به همین علت باید خود را هر چه بیشتر مصون و به روز نموده و چتر بازدارندگی و حفاظتی خود را گسترده تر کنیم.

در این نشست همچنین برنامه های مربوط به گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در استان مطرح و مورد برنامه ریزی واقع شد.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار