شناسه خبر:

در جلسه هیئت عالی سرمایه گذاری شهرداری شوشتر مطرح شد:

جذب سرمایه گذار و حمایت از آن تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

jonoobfardanews.ir
معاون فرماندار شوشتر گفت: با توجه به مشکلاتی که در بخش اشتغال و پیامدهای پس از آن در سطح کشور وجود دارد جذب سرمایه گذار و حمایت از بخش خصوصی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی می باشد.

به گزارش جنوب فردا از شوشتر، محمدحسن کجبافی در جلسه هیئت عالی سرمایه گذاری شهرداری شوشتر با اشاره به نبود شغل و مشکلات اقتصادی در سطح کشور اظهار کرد: اگر بخواهیم مشکل اشتغال که همه مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیت را در بر می گیرد رفع کنیم باید آن را سامان دهی کرده و از ظرفیت ها بهره برداری کنیم.

وی افزود: تنها راه برون رفت از مشکلات و توسعه اقتصادی، جذب سرمایه گذارانی است که بتوانند از منابع عظیم موجود در سطح شهرستان استفاده کنند.

معاون فرماندار شوشتر گفت: خوشبختانه در جلسات شورای اداری مدیران دستگاه ها همه همراه هستند، اما در میان پرسنل و کارشناسان افرادی وجود دارد که بر مبنای قوانین گذشته عمل کرده و مانع پیشرفت شهرستان می شوند‌.

معاون فرماندار شوشتر ادامه داد: شورای شهر که به نوعی منتخبین و زبان گویای مردم هستند این قدرت را دارند که بتوانند در بحث سرمایه گذاری و جذب آن کمک کنند؛ لذا اگر این کار را شروع نمایند فرمانداری هم به عنوان یک یار کمک خواهد کرد.

وی اذعان داشت: در بحث جذب سرمایه گذار اگر متوجه شویم افرادی قصد دارند سرمایه گذار را فراری دهند قطعاً برخورد خواهیم کرد.

کجبافی گفت: از مهندس اسکندری نیا شهردار و شورای محترم شهر نیز تشکر می کنیم که در خصوص سرمایه گذاری و جذب بخش خصوصی در شهر شوشتر اقداماتی را آغاز کرده اند و امید است که این موضوع روند خود را به همین شکل ادامه دهد.

مهندس عباس اسکندری نیا شهردار شوشتر ادامه داد: امسال برای اولین بار کمیسیون سرمایه گذاری را با کمک دکتر چنگلوایی مشاور طرح های سرمایه گذاری تشکیل و فرصت های سرمایه گذاری در شوشتر را شناسایی کردیم. به طوریکه در این خصوص از دانشگاه آزاد شهرستان هم نیز برای شناخت فرصت ها کمک گرفته و مطالعاتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه پکیج های مختلف سرمایه گذاری در شوشتر آماده ی عرضه در نمایشگاه های سطح کشور است تصریح کرد: حدود ۷۰ فرصت سرمایه گذاری از داشته های شهرداری شوشتر را شناسایی و آماده معرفی داریم.

شهردار شوشتر با اشاره به اینکه فرصت های سرمایه گذاری در سطح شهرستان بسیار زیاد است یادآور شد: کسانی که تمایل به سرمایه گذاری در شوشتر را دارند و یا فرصت ها و پتانسیل هایی را شناسایی کرده اند می توانند به شهرداری مراجعه و آن را پیشنهاد دهند تا بررسی های لازم برای بکارگیری آن طرح صورت گیرد.

در پایان دکتر چنگلوایی مشاور طرح های سرمایه گذاری شهرداری تاکید کرد: برای سرمایه گذاری بانک اطلاعاتی املاک نیاز است که نقش شورا در این مسئله به شدت تعیین کننده می باشد، لذا تدوین اطلس جامع زمین در شوشتر یکی از نکات کلیدی و مهم در زمینه سرمایه گذاری محسوب می شود.

گفتنی است این جلسه با حضور تعدادی از فعالان حوزه سرمایه گذاری و دکتر چنگلوایی مشاور طرح های سرمایه گذاری شهرداری در سالن جلسات شورای اسلامی شوشتر برگزار شد.
شوشتر-خبرنگار مریم جلودارپور

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=18445

همرسانی کنید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image