شناسه خبر:

وعده ویلای ترکیه در ازای تضییع حق کارگران!/پرولتاریا مقابل بورژوازی

jonoobfardanews.ir

دیروز خبری به دست ما رسیده که مالک یکی از شرکت های پر حاشیه استان خوزستان که اخیرا دستخوش اعتراضات شدید کارگریست به برخی مقامات مسئول وعده ویلای ترکیه داده تا حق را به او بدهند و در مقابل حق کارگران مطالبه گر را زیر پای بگذارند!

اخیرا مصاحباتی از برخی افراد منتشر میشود که اعتراضات به حق کارگران این کارخانه را سر آغاز جنبش پرولتاریا ( اعتراضات تند کارگری با گرایشات کمونیستی) تشبیه کرده اند ، اما به اعتقاد ما ضمن اینکه خواسته به حق این کارگران بسیار شفاف و روشن‌ است و نیازی به این همه تحلیل و تشبیه پیچیده سیاسی ندارد ،این نکته را هم نباید فراموش کرد که در طول تاریخ جنبش پرولتاریا همزمان و به موازات رشد بورژوازی ( صاحبان تولید با قدرت و نفوذ سیاسی) پدید می آمده است.

مثل اینکه همانقدر که ویروس های یک بیماری در بدن قوی تر و بیشتر منتشر میشوند ، داروهای قوی تری نیز تجویز میشود حتی اگر آن داروها عوارض هم داشته باشند.

اینها را گفتیم که به این نکته اشاره کنیم که افرادی اگر برای اعتراض کارگران خوزستانی از اصطلاحاتی مثل پرولتاریا یا کمونیست استفاده میکنند پس پذیرفته اند که در نقطه مقابل مالک آن کارخانه نیز در زمره پولداران با قدرت و با نفوذ (بورژوازی) قرار میگیرد چه بسا که اخیرا این خبر هم درز پیدا کرده که وعده ویلای ترکیه در ازای تضیبع حق کارگران میدهد!/جنوب فردا

 

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار