شناسه خبر:

آیا با وجود واردات انواع برنج بی کیفیت به کشور ، صادرات برنج خوزستان قابل توجیه است/امکان صادرات برنج خوزستان وجود ندارد

jonoobfardanews.ir

برنج جزو کالاهای اساسی و با وجود اینکه انواع برنج بی کیفیت از کشورهای چین ، تایلند، هند و پاکستان وارد کشور میشود ، آیا با این وجود صادرات برنج خوزستان قابل توجیه است؟

علاوه بر این رئیس انجمن برنج خوزستان اظهار داشته : امکان صادرات برنج به خارج و مخصوصا عراق وجود ندارد.

وی گفت : باید دانست که در حال حاضر به علت عدم وجود امکانات کافی برای کشاورزان، امکان نگهداری جنس تر وجود ندارد و کشاورزان پس از برداشت محصول باید سریعا اقدام به صادر کردن محصول کنند و جالب این جاست که کشور عراق جنس تر، یعنی آن محصولی که مستقیم از شالیزار برداشت شده است را خریداری نمی کند.

وی عنوان کرد: تنها راه نجات حاصل زحمات کشاورزان آن است که دولت به صورت توافقی محصول را از کشاورز یا برنج کوبی ها خریداری کند و سپس قیمت آن را تعدیل نماید تا قیمت شلتوک متحمل اثرات منفی نگردد.

رئیس انجمن برنج استان خوزستان تصریح کرد: اگر بنا به خرید محصول شالیزارهای خوزستان از جانب کشور عراق بود، همان گونه که عده ای این مسئله را در فضای مجازی تبلیغ می کنند، حداقل می بایست یک تاجر هم از جانب عراق به منظور خرید محصول ما می آمد و پیگیر می شد و متاسفانه باید گفت تا الآن این مسئله مشاهده نشده است.

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=18956

همرسانی کنید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image