هشداررئیس نظام صنفی ودبیرخانه کشاورزی هندیجان :

رودخانه زهره کشاورزی هندیجان درحال نابودی است 

jonoobfardanews.ir

 به گزارش جنوب فردا فتح الله الهیاری رئیس نظام صنفی ودبیرخانه کشاورزی هندیجان درگفتگوی اختصاصی با جنوب فردا درخصوص وضعیت رودخانه زهره هندیجان اظهارکرد:وضعیت رودخانه زهره در وضعیت خشک و علت خشکی و کم آبی بی سابقه سومدیریت در تهیه و توزیع ناعادلانه آب در رودخانه می باشد.

الهیاری در ادامه افزود:برداشت های بی رویه وغیرقانونی در بالا دست رودخانه زهره دربخش زیدون و کانال شهید رجایی و شبکه های آبیاری و زهکشی است که باید گفت رودخانه زهره درتب بی آبی میسوزد وکشاورزی هندیجان درحال نابودی قرارخواهدگرفت.

وی همچنین با اشاره به وضعیت اسفبار رودخانه روبروی روستاهای چم تنگ -کره پا-چم کلگه گفت: این رودخانه کاملاخشک شده که این امر به علت سو مدیریت می باشد.

رئیس نظام صنفی ودبیرخانه کشاورزی هندیجان ادامه داد:کشاورزان ضمن انتقاداز مسئولین استانی و شهری که به فکر رودخانه نیستند گفت : با این روال ممکن است کشاورزان زمینهای کشاورزی وخانه های خودرا رها کنند و به شهرهای همجوار سکونت کنند که این موضوع رادر سالهای گذشته مشاهده کردیم .

الهیاری با انتقاد و هشدار به مدیرکشاورزی هندیجان و همچنین مدیرعامل شبکه های رودخانه زهره وجراحی گفت: اگرآبی در رودخانه تا ۲۴ ساعت آینده رها سازی نگردد نباید به فکر صندلی های رنگین خود باشید!

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار