شناسه خبر:

شوشتر، میزبان همایش بین المللی گردشگری پایدار

jonoobfardanews.ir
کارگاه بین المللی آموزشی مدیریت گردشگری پایدار به میزبانی کهن شهر شوشتر و با حضور معاون وزیر میراث فرهنگی، گیلانی نماینده شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، فرمانداران شوش و شوشتر، روسای پایگاه های جهانی و مدرسانی از یونسکو برگزار شد.

به گزارش جنوب فردا از شوشتر، سهراب گیلانی در این مراسم با بیان اینکه گردشگری میتواند بیشتر از نفت در شکوفایی اقتصاد ما موثر باشد گفت: با جمعی از نمایندگان به این نتیجه رسیدیم که برای آنکه بتوانیم به اهداف عالیه در حوزه گردشگری دست یابیم باید تحول ساختاری ایجاد کنیم و آن مهم تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه است.

وی افزود: علی رغم نظر مخالف دولت با وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی، این طرح به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان رسید؛ امیدواریم که این تحول در مجموعه استانها و شهرستانها موثر باشد و شاهد تحول رونق گردشگری باشیم.

سهراب گیلانی با برشمردن ظرفیت های گردشگری شهرستانهای گتوند و شوشتر خاطر نشان کرد: ساحل کارون میتواند به طور همزمان پذیرای ۱۰۰ هزار نفر باشد، به همین خاطر ساحل سازی را به صورت قطعه قطعه شروع کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ساحل سازی در گتوند و ترکالکی با احداث پارکهای ساحلی آغاز شده و پارک کوهستان گتوند در حال ساخت است. در شهر شوشتر نیز با گرفتن مجوزها و مصوبات موردنیاز، ساحل سازی در مقابل بقعه شیخ شوشتری، با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال و مساحت ۱۱ هکتار آغاز می شود.

گیلانی در پایان از معاون وزیر میراث فرهنگی خواست توجه ویژه ای به گردشگری گتوند و شوشتر، حمایت از بخش خصوصی فعال در این حوزه و … داشته باشند.
شوشتر-خبرنگار مریم جلودارپور

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=18952

همرسانی کنید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image