رئیس اداره بهزیستی شوشتر:

جذب و اشتغال معلولان نیازمند برنامه ریزی و فرهنگ سازی است

jonoobfardanews.ir
رئیس اداره بهزیستی شوشتر از وجود ۴ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی در این شهرستان خبر داد و گفت: بر اساس قانون ۳ درصد استخدامی ها باید از جامعه معلولان باشد که نیازمند برنامه ریزی و فرهنگ سازی است.

دکتر نرگس بهداروندی در حاشیه همایش روز جهانی معلولان در گفت و گو با خبرنگار جنوب فردا در شوشتر اظهار کرد: ۴ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی در شوشتر وجود دارد که خدماتی به صورت مستمر و غیر مستمر به آنها ارائه می شود.

وی در این خصوص ادامه داد: خدمات ارائه شده به معلولان تحت پوشش بهزیستی شامل مستمری که به صورت ماهانه پرداخت و خدماتی نظیر هزینه درمان، خرید لوازم، مسکن، تحصیل‌، ازدواج و اشتغال که به‌ طور غیرمستمر به آنها ارائه می شود.

رئیس اداره بهزیستی شوشتر در زمینه جذب و اشتغال معلولان اذعان داشت: طبق قانون، سه درصد نیروی استخدامی تمامی دستگاه‌های دولتی و مؤسسات غیرانتفاعی باید از جامعه معلولان باشد، اما جای تأسف دارد که در این زمینه هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفته است و نیازمند برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی است.

وی تصریح کرد: چهار انجمن زیر نظر بهزیستی در سطح شهرستان فعالیت می کنند که این انجمن‌ها حمایت از بیماران ام اس، نابینایان، ناشنوایان و سالمندان است.

دکتر بهداروندی ادامه داد: انجمن‌های مذکور در جهت بالابردن کیفیت زندگی معلولان، مناسبت‌ها و برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارند.

رئیس اداره بهزیستی شوشتر با اشاره به اینکه ۸ مرکز توان بخشی در سطح شهرستان وجود دارد یادآور شد: ۶ مرکز روزانه توان بخشی و ۲ مرکز ویزیت در منزل با یارانه مستقیم بهزیستی در حال فعالیت هستند که خدمات توان‌بخشی، آموزشی و پزشکی را به معلولان ارائه می دهند.
وی در پایان گفت: هدف ما ایجاد رفاه و بهزیستی معلولان است امیدواریم که بتوانیم در جهت بهبود کیفیت و کمیت زندگی آنها خدمات بهتر و گام های مثبت و موثرتری برداریم.
گفتنی است در این همایش حجت الاسلام دکتر سلیمانی امام جمعه شوشتر سخنانی را در خصوص احسان و نیکی و توجه به همنوعان در اسلام و قرآن و مکتب اهل بیت مطرح کرد.

شوشتر-خبرنگار مریم جلودارپور

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار