شناسه خبر:

ادامه توزیع بسته های امدادی مردم خوزستان در میان مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

jonoobfardanews.ir
کاروان همدلی مردم خوزستان سرانجام به سیستان و بلوچستان رسید.

به گزارش جنوب فردا اعضای کاروان امدادی از دیروز با هماهنگی فرمانداری شهرستان دلگان با حضور در روستاهای محروم و سیل زده این شهرستان در جریان مشکلات مردم این مناطق قرار گرفته و نسبت به توزیع مستقیم بسته های امدادی به مردم اقدام نمودند.

صفا، صمیمیت و مهمانوازی مردم بلوچ در استقبال از کاروان اعزامی خوزستان واقعا وصف ناپذیر است.

در حاشیه این بازدیدها، فرماندار دلگان در محل حاضر شد و ضمن تشریح اقدامات امدادی و برنامه ریزی در جهت مدیریت بحران با اعضای کاروان به گفتگو پرداخت.

شهرستان دلگان با ۸۵ هزار کیلومتر مربع پنجمین شهرستان وسیع استان است که در مرز سیستان و بلوچستان و همجوار با استان های کرمان و هرمزگان قرار دارد.

فرماندار دلگان گفت؛ میانگین بارش سال گذشته ۱۱۳ میلیمتر بود در صورتیکه ما در سیل اخیر شاهد حجم بارش ۱۱۷ میلیمتر طی ۳۵ ساعت بودیم.از طرفی این شهرستان کم ارتفاع ترین نقطه استان می باشد.و مجموع این عوامل باعث گردید که خسارتهای زیادی به زیرساختها، کشاورزی، دامداری و همچنین مسکن روستایی این شهرستان وارد گردید.

شجاعی گفت: با وجود خسارتهای وارده، سرازیر شدن سیل کمک های مردمی از سراسر کشور به مناطق سیل زده و همچنین همدردی مردم قدرشناس ایران باعث شد مردم سیستان و بلوچستان مصیبت های سیل را تحمل کنند.

او گفت: مردم ایران از هر نژاد، زبان و مذهب در کنار مردم شیعه و سنی سیستان قرار دارند و ثابت کردند که در شرایط سخت در کنار هم هستند.

عملیات کمک رسانی به روستاهای سیل زده شهرستان دلگان تا اتمام بسته های امدادی همچنان ادامه دارد.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار