روایت غلامعلی رجایی از دیدار با یکی از شهدای زنده هفتم تیر

jonoobfardanews.ir

 امروز عصر چهارشنبه در یکی از سردترین روزهای زمستان سال ۹۸ به عیادت شهید زنده ای رفتم، سیدی از تبار رسول خدا (ص)، سید محمد علوی تبار که خوزستانی ها و غیرخوزستانی ها او را به اسم آقای «کیاوش» می شناسد.

قبل از انقلاب نطق های پرطنین، کوبنده، پرهیجان و حماسی او در رادیو نفت آبادان زبانزد خاص و عام بود. بعضی به دلیل همین نطق ها آقای کیاوش را شریعتی دوم می گفتند، که نه از تریبون حسینیه ای، بلکه از تربیون رادیو با مردم خوزستان و بلکه مردم سایر استان ها سخن می گوید. در منقبت اهل بیت (ع)، در مبارزه با ستم و ظلم و لزوم قیام در برابر ظلم و دعوت به توحید و دعوت به اتحاد و وحدت و یگانگی ملت معتقد به اسلام و رسول گرامی آن.

استاد کیاوش در آستانه نود سالگی است و از شهدای زنده ی هفتم تیر. ایشان در صحبتی که داشتیم به من می گفتند و در مصاحبه ای گفتند که «من در زیر آوار صدای الله اکبر، لا اله الا اللّه و شهادتین دوستان خودم را در دفتر مرکزی حزب، در آن فضای پر از غبار و تاریکی، دود و آتش و گرما می شنیدم و صدایی به من گفت که تو به شهادت نمی رسی چون تو میخواهی زنده بمانی.»

او ماند تا روایتگر مظلومیت شهدای هفتم تیر باشد که در راس آنان شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی بود.

استاد کیاوش چهره ای بسیار خوشنام، نام آشنا در خوزستان است. بعد از پیروزی انقلاب با فرمانداری آبادان کارش را شروع کرد، مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان شد، از طرف مردم شریف آبادان به مجلس راه یافت و همچنین در مجلس خبرگان قانون اساسی حضور پیدا کرد و در کسوت معلمی سالهای پس از مجلس در تهران دروس معارف اسلامی را به علاقه مندان و شیفتگان معارف دینی آموزش میداد.

امیدوارم خداوند به این سید پاک از نسل رسول الله (ص) شفای کامل عنایت کند.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار