رئیس انجمن صنفی آژانس های مسافرتی استان خوزستان در گفتگو با جنوب فردا مطرح کرد:

در بحران کرونا بیشترین ضربه را آژانس های مسافرتی متحمل شده اند/ از مسئولین مربوطه انتظار داریم حمایت کنند

jonoobfardanews.ir
وحید خادمی رئیس انجمن صنفی آژانس های مسافرتی استان خوزستان از مشکلات پیش آمده برای این صنف در پی بوجود آمدن بحران کرونا خبر داد.

به گزارش جنوب فردا ؛ وحید خادمی رئیس انجمن صنفی آژانس های گردشگری و مسافرتی در ابتدای این مصاحبه گفت : با توجه به آمدن مهمان ناخوانده به کشور عزیزمان ایران و آلودگی به ویروس کرونا باعث شده که در کشور ما به صنعت گردشگری و هوانوردی کشور ضربات سنگین و غیرقابل جبرانی وارد شود و متاسفانه با توجه به این که کشور ما اکنون در وضعیت قرمز قرار دارد ، در رابطه با تمام کسب و کارهای مردم ایران طبیعتاً بیشترین و بالاترین ضربات را در صنعت هوانوردی ، گردشگری و صنعت توریسم متحمل خواهد شد.

وی افزود : به هر حال از مدیران مربوطه انتظار میرود بنشینند و تفکر کنند در این مورد که این ضرر و زیانی که برای دفاتر مسافرتی مخصوصا در شهرستان ها به وجود آمده را جبران نمایند.

رئیس انجمن صنفی آژانس های مسافرتی خورستان به مشکل پیش آمده اشاره کرد و گفت: در ایامی که به هر حال از مدت‌ها قبل همکاران ما تور تهیه کردند  و برای مسافرین قرارداد هتل ، ویزا و.. بسته اند اما با توجه به پیش آمدن این وضعیت قرمز به دلیل ویروس کرونا ، دفاتر مجبورند کلیه سفرهای مسافرتی را کنسل کنند . اما مشکل این است که پول این سفرها کجاست که عودت داده شود

وی ادامه داد : در واقع پول این سفرها در کشور ثالث است. مثل این است که شما برای یک مسافر در دبی ویزا تهیه کنید و چون تحویل سفارت آن کشور داده شده ، پول ویزا در اختیار آژانس هواپیمایی یا دفتر خدمات مسافرتی نیست.پول هتل هم به حساب هتل ها در خارج از کشور واریز شده است و این پول نیز در خارج از ایران است و سوم اینکه بلیط هواپیمای گرفته شده که طبق بخشنامه های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استرداد داده میشود ، متاسفانه شرکت‌های هواپیمایی داخلی از پرداخت این پول به آژانس های مسافرتی خودداری می‌کنند و همین باعث شده که آژانس های مسافرتی دچار مشکل شده و باعث درگیری بین مسافران و آژانس های مسافرتی گردد.

خادمی در ادامه گفت : موضوع دیگری که هست بخشنامه های غیر کارشناسی سازمان های مربوطه میباشد ، متاسفانه دو سازمان اصلی در کشور ما بخشنامه‌ای را تهیه و تنظیم می کنند ، بدون اینکه با چند کارشناس رشته هوانوردی و رشته صنعت گردشگردی صحبت بکنند و کارشناسی موضوع را استخراج کنند و به تعبیر مردم بدون کار کارشناسی می آیند بخشنامه بیرون میدهند که از جانب سیستم های خودشان مثل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان هواپیمایی کشوری آن را رد می کنند و متاسفانه مردم مقابل آژانس ها قرار میگیرند.

در بحران کرونا بیشترین ضربه را آژانس های مسافرتی متحمل شده اند

وی در ادامه با اشاره به اینکه در بحران کرونا بیشترین ضربه را آژانس های مسافرتی متحمل شده اند افزود : چه کسی باید پاسخگوی ضرر و زیان آژانس های مسافرتی  باشد که با همه گیری کرونا و لغو تورهای مسافرتی و پروازها اینگونه متضرر شده اند و در عین حال باید حقوق و عیدی و پاداش کارکنان خود را بپردازند.

از مسئولین مربوطه انتظار داریم حمایت کنند

خادمی در پایان از مسئولین مربوطه خواست به آژانس های مسافرتی که در این بحران بیشترین ضرر را متحمل شده اند کمک کنند و بخشنامه های حمایتی منظور نمایند.

همرسانی کنید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

بیشتر بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار