امروز ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۸

شناسه خبر:

واکنش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به تکذیب خبر تأثیر موفقیت آمیز یک داروی ضدویروس در آبادان

jonoobfardanews.ir
روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان در بیانیه ای ضمن تائید تاثیر موفقیت آمیز یک دارو در درمان کرونا که در آن دانشگاه صورت پذیرفت ، نسبت به تکذیب این خبر توسط یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز واکنش نشان داد.

به گزارش جنوب فردا روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آبادان در بیانیه ای نوشت : به دنبال انتشار خبر تأثیر موفقیت آمیز یک داروی ضد ویروس کرونا در درمان بیماری COVID-19 توسط محققین دانشکده علوم پزشکی آبادان، با کمال تعجب شاهد خبر تکذیب آن توسط یکی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بودیم که لازم است در این زمینه موارد زیر را به استحضار عموم برسانیم:

نخست اینکه این تجربه ی موفق حاصل یک کارآزمایی بالینی مبتنی بر روش های کاملاً علمی و با رعایت اصول اخلاقی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اخذ مجوزهای لازم بوده و نتایج به دست آمده کاملاً علمی و موثق است.

دوم اینکه مورد فوت ذکر شده در آن خبر مربوط به گذشته و قبل از این تجربه بوده و البته واضح و مبرهن است که حتی بهترین روش های درمانی در افراد بسیار ناتوان و موارد خیلی شدید ممکن است با مرگ همراه باشد و اصولا در هیچ کجای دنیا نیز هیچ درمانی صد درصد موثر نیست.

سوم اینکه در این تجربه موفق، مواردی همچون: سرعت روند بهبودی بیمار، اصلاح اختلالات آزمایشگاهی، مدت زمان اقامت در بیمارستان و مرگ و میر بررسی شده که در همه موارد نتایج مثبت و با موفقیت همراه بوده است.

در نهایت اینکه جای بسی تأسف است کسی که هیچگونه اطلاعی از جزئیات این تحقیق ندارد و اساسأ در حوزه مدیریت و اختیارات وی نمی باشد اقدام به تکذیب چنین خبری می نماید.

انشاالله در آینده نزدیک شاهد اخبار خوشحال کننده دیگری نیز از موفقیت در این حوزه خواهیم بود.

لینک کوتاه خبر:

http://jonoobfardanews.ir/?p=21275

همرسانی کنید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image